Gündem

Gazzeli sağlıkçı: Her yer enkaz; cenazeleri, bulamıyoruz, çıkartamıyoruz

Gazze’de bulunan Ehli Arap Hastanesi’nin vurulmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı yetkilisi ve Şifa Hastanesi çalışanı Enver Atallah, “Her yer enkaz, cenazeleri çıkartamıyoruz” dedi. İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’de insanların güvenli olduğunu düşündüğü için..

Gazzeli sağlıkçı: Her yer enkaz; cenazeleri, bulamıyoruz, çıkartamıyoruz

Gazze’de bulunan Ehli Arap Hastanesi’nin vurulmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı yetkilisi ve Şifa Hastanesi çalışanı Enver Atallah, “Her yer enkaz, cenazeleri çıkartamıyoruz” dedi.

İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’de insanların güvenli olduğunu düşündüğü için sığındıkları Ehli Arap Hastanesi vurulmuş, yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti.

10Haber‘den Ersin Eroğlu’na konuşan Atallah, “Biz sayı, rakam değiliz. Cenazeleri bulamıyoruz. Kaç kadın, kaç çocuk ne fark eder. Bu bir savaş suçu değil mi bunu tartışmamız gerekir. Cesetleri bulamıyoruz, teşhis edemiyoruz ki nasıl sayacağız. Burada ölenlerin yüzde 99’u sivil insan. Biden, Netanyahu yalan söylüyorlar” dedi.

Atallah, Gazze Şeridi’ne giriş-çıkış olmadığını belirterek ,“Kimseyi Gazze’ye sokmuyorlar. Özellikle de gazetecileri. Buradaki katliamı dünya görmesin istiyorlar. 12 günden beri kuşatma altındayız. Ne malzeme giriş çıkışı oldu, ne de insan giriş çıkışı. Hastanelerin durumu o kadar yoğun ki günde bir defa tuvalete gidebiliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL