Yaşam

Büyükşehir’den Depremzede Çocuklara Sporla Psikolojik Destek

Büyükşehir’den Depremzede Çocuklara Sporla Psikolojik Destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları ve Spor Tesislerinde kalan depremzede çocuklara sporla psikolojik destek sağlanıyor. Depremden etkilenen çocuklara uzman antrenörler eşliğinde spor eğitimi verilerek bir nebzede olsa depremi unutturmaya çalışılıyor.

Depremin vurduğu Şanlıurfa’da tüm kurumların destekleriyle yaralar sarılıyor. Depremden en çok etkilenen çocuklar için sporla terapi verilmeye başlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi spor tesislerinde barınan depremzede ailelerin çocuklarına sporla psikolojik destek sağlanıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları ile Tenis Dünyasında kalan çocuklar için harekete geçen antrenörler, günün büyük bir bölümünü çocuklara ayırıyor. Uzman antrenörler, depremden en çok etkilenen çocuklara spor eğitimi vererek bir nebzede olsa depremi unutturmaya çalışıyorlar.

Depremden etkilenen çocuklar sporla zaman geçirip kötü günleri unutmaya çalışıyor. Top koşturan çocukların yüzlerinde tebessüm eksik olmadı.

Günün büyük bir bölümünü spor yaparak depremi unutmaya çalıştıklarını anlatan çocuklar, ‘’Büyükşehir Belediyesinin spor tesislerinde barınıyoruz. Depremden dolayı burada kalıyoruz. Her gün spor yaparak acı günleri unutmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştular.

Depremin ilk gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi tesislerinde konakladıklarını anlatan aileler ise ‘’İlk günden beri tesislerde kalıyoruz. Yemek ve diğer ihtiyaçlarımız belediye tarafından karşılanıyor. Burası sıcak bir ortam ve bizlere buraya açtıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz’’ dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL