Yaşam

‘Güzelliklerden uzak kaldık’

‘Güzelliklerden uzak kaldık’

‘Birçok güzellikten uzak kaldık, kalmaya da devam ediyoruz’

Sanatçı Nurettin Gürdal’ın son albümü UZAK müzik sevenler ile buluşuyor. Sanatçı bireyin mutluluğunun toplum ile ilgili olduğunu son albümünde dile getiriyor.

Yaklaşık 30 yıldır güçlü ve coşkulu yorumculuğu ile müzik sevenlerin gönüllerinde taht kuran Sanatçı Nurettin Gürdal, 2008’den bugüne Karadeniz müziğinin aranan isimleri arasında yer alıyor. 2015’te Ardala isimli ilk albümünü çıkaran Gürdal, söz ve müziği kendisine ait son albümü “UZAK” için, “Ülke olarak birçok güzellikten UZAK kaldık, kalmaya da devam ediyoruz” diyerek, sanatın ve sanatçının toplumsal sorunlarla birlikte var olduğu vurguluyor.

Ajans Bizim’e konuşan Gürdal bireysel olduğu kadar toplumsal sorunlara dikkat çektiği “UZAK” albümü ile ilgili duygularını şöyle anlatıyor:

“UZAK albümümün ana teması insanın boğazını düğüm düğüm eden hasretlik nedeniyle esen her rüzgarda sevdiğinin kokusunu almaya çalışanlar için kısa, uzun ve anlamlı hasretlik ile ilgili sözleri bir araya getirdim. Hem dünyada hem de ülkemizde uzun yıllardır insanlık adına bir çok güzellikten uzak kaldık, uzun ve zorlu bir süreç yaşadık. Ne yazık ki bu durum ülkemizde hala yaşanmaya devam ediyoruz. Toplum olarak mutluluğu, huzuru ve güzellikleri sonuna kadar hakettiğimizi düşünsem de, hala ülkemizde tüm bunlara uzak kalan önemli bir kesim var ve bu insanları görmezden gelmek ise bencillik olacaktır. Bu eserimi tüm bu unsurlara uzak yaşayan insanlarımıza hediye ediyorum.” 

Çalışmasının içeriğinde insanların yaşadıkları zorluklar yüzünden duygu karmaşası yaşadıklarına da yer verdiğini ifade ediyor ve ”İnsan sevdiğinin yokluğuna alışamazken, kişinin kalbinde hissettiği acıyı en iyi şekilde ifade eden duygulara yelken açtım” şeklinde yorumluyor.

Bir çok müzik enstrümanını profesyonel olarak çalan Sanatçı Gürdal’ın UZAK albümü 23 Haziran Pazar günü tüm dijital platformlar da ve klibi de 20:45 itibariyle Nurettin Gürdal resmi YouTube kanalında yayınlanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL