Yaşam

Afyonkarahisar’da fotosafari etkinliği

Alanında uzman medya içerik üreticileri ve fotoğraf sanatçılarının katılımıyla,   Afyonkarahisar fotosafari düzenlendi. (Foto: A. Antakyalı)

Afyonkarahisar’da fotosafari etkinliği

Doğa, tarih, kültür, gastronomi gibi konularda alanında uzman sosyal medya içerik üreticileri ve fotoğraf sanatçılarının katılımıyla,   Afyonkarahisar fotosafari etkinliği düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde Zafer Kalkınma Ajansının koordinasyonu ve TGA’nın destekleriyle düzenlenen etkinlik 3 gün sürdü.

Etkinlik kapsamında gül ve haşhaş bahçeleri, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı, Eber Gölü, Frig Vadileri, Ayazini Köyü ve Afyonkarahisar merkezdeki tarihi ve kültürel yapılar ziyaret eden katılımcılar birbirinden etkileyici görsellere imza attı. Etkinliğe katılanlar Frig Vadilerinde sıcak hava balonu deneyimi de yaşadı.

Gastronomi temasıyla da UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2019 yılında dahil olan Afyonkarahisar’ın coğrafi işaretli 10 yöresel ürününün sergilenmesi, workshop çalışmaları ile alanında özgün üretici ve şeflerle buluşturulması sağlandı.

Ayrıca, program boyunca bölgedeki çok sayıda fotoğrafsever de etkinliğe katıldı.

Etkinlik kapsamında Afyonkarahisar’ın turizm zenginlikleri fotoğraflanıp sosyal medya mecraları üzerinden paylaşılarak kentin güzelliklerinin tanıtımı yapıldı.

Program il protokolü ve misafirlerin katılımıyla düzenlenen Gala Yemeği ile son buldu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL