Genel

Yatırımcılar Gözlerini Menemen Bölgesine Dikti

Yatırımcılar Gözlerini Menemen Bölgesine Dikti

Yıllardır gayrimenkul ve yapı malzemeleri sektöründe hizmet verdikten sonra Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı (GHO) bünyesine katılan Now Gayrimenkul Kurucusu Mimar ve İç Mimar Özgür Ali Karaduman, Çiğli ve Menemen’in yatırımcıların yeni gözdesi olduğunu belirtti.

Çiğli – Menemen aksının İzmir için önemli bir bölge olduğunu belirten Özgür Ali Karaduman, “Şu anda kent kuzeye doğru büyümesini sürdürüyor. Birçok inşaat firması da bu bölgeyi tercih ediyor. Bunda çevre yolu bağlantısı, İzban ve deneme seferleri başlayan Çiğli tramvay projesinin sunduğu ulaşım avantajının da payı büyük. Çiğli, sanayi bölgesi olması, Katip Çelebi ve Bakırçay üniversiteleri, özel okullar ve hastanelerle birlikte önemli bir yaşam merkezi haline geldi. Dikili, Çandarlı, Foça gibi sayfiye yerlerine olan yakınlığı da önemli bir avantaj sunuyor. Şehir dışından birçok bireysel ve kurumsal yatırımcı da konut ve iş yeri satın almak için bizlere ulaşıyor” dedi.
Sağlam Zeminli Projeler Ve Siteler İlk Tercih

Karaduman, pandemi ve depremin ardından konut sahibi olmak isteyenlerin beklentilerinin değiştiğini, sağlam zeminli ve site içindeki projelerin daha çok talep görmeye başladığına dikkat çekti.

Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandeminin ardından insanlar artık daha fazla nefes alabilecekleri projeleri tercih etmeye başladı. Özellikle çocuklu aileler yeşil alanlara sahip sitelerde yaşamak istiyor. Ulukent Koyundere gibi bölgelerde daha yeni yapılaşmalar olduğu için modern, yeşil alanlara ve sosyal donatılara sahip siteler, hem oturumcuların hem de yatırımcıların ilgisiyle karşılaşıyor. Üstelik bu bölgenin zemininin depreme daha dayanıklı olması da bir diğer tercih nedeni. Kentin kuzeyindeki konutlar arsa maliyetlerinin daha uygun olması nedeniyle kent merkezine oranla yüzde 30 – 40 daha avantajlı fiyatlar sunabiliyor. Artık kent merkezlerinde yeni arsa üretmek çok zor ve maliyetli. Bu nedenle Çiğli – Menemen aksının hem yatırımcılar hem de oturumcular tarafından 2023 yılında da talep görmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Şu anda gayrimenkul alanında her talebe uygun hizmet sunuyoruz. Villa, arsa, projeler ve bireysel konut satış kiralama ve ticari alanlarda uzmanlaşan toplam 7 kişilik profesyonel bir ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz” Gho, İstikrarlı Büyüme Trendinde

GHO’nun yurt genelinde büyümeye devam ettiğini kaydeden Genel Müdür Özkan Yalaza da, şu bilgileri verdi: “Şu anda GHO’nun 29 ofisi, tek bir ofis gibi hizmet veriyor. Ofisler arasındaki bilgi akışı ve sistem üzerinden portföy paylaşımıyla birlikte geniş bir hizmet ağı kurduk. Müşterilerimize hızlı yanıt verebiliyoruz. 2023 yılında sektördeki büyümemizi sürdüreceğiz. GHO olarak yakaladığımız sinerjiyi tüm ofislere yaymak ve herkesin kazançlı çıkacağı çalışma sistemini yaygınlaştırmak istiyoruz. Aldığımız her proje tek bir ofis için değil, tüm ofisleri kalkındırmak ve birlikte iş yapabilmeyi amaçlıyoruz. Sektörün ivme kazanması için geçtiğimiz günlerde açıklanan uygun koşullu konut kredilerinin kapsamının genişletilmesi ve ikinci el daireler için de uygulanması gerekiyor”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL