Genel

Türk Toraks Derneği’nden Sağlıkta Şiddete Açıklaması

Türk Toraks Derneği’nden Sağlıkta Şiddete Açıklaması

Türk Toraks Derneği tarafından yapılan açıklamada hekimlere yapılan şiddete tepki göstererek “Sağlıkta şiddet yasası ve caydırıcı yaptırımlar derhal uygulansın” dedi.

Türk Toraks Derneği hekimlere yapılan şiddete tepki çekerek” 14 Mart 2022 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde görevli Acil Tıp Asistanı arkadaşımızın şiddete maruz kaldığını üzülerek öğrendik.Tıp Bayramını kutladığımız günde aldığımız bu haber sağlıkta şiddetin, hastanelerdeki güvenlik sorununun, olumsuz çalışma koşullarının hangi boyutlara ulaştığını göstermektedir. Her geçen gün artan şiddet haberleri hepimizi gelecek adına kaygılandırmaktadır. Mesleğin henüz başında,bir yandan eğitim alırken bir yandan hasta bakımı sağlayan asistan hekimler olarak heyecanımızı, umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Büyük özveri ile yaptığımız hekimlik mesleğini hevesle, tıpkı pandemi mücadelesinde en ön saflarda yer aldığımız gibi gururla yapabilmek istiyoruz” dedi.

Hekimler Şifa Olmaya Çalıştıkları Hastaları Tarafından Şiddete Uğruyor!

Yaşamak, yaşatmak için somut adımların atılmasını istiyoruz diyen Türk Toraks Derneği, “ Şifa olmaya çalıştığı hastası tarafından şiddet gören hekimlerin değil; bilime, sanata yapılan katkıların, sağlıktaki yeniliklerin, bilimsel ve sosyal başarılara imza atan hekimlerin haberlerini almak istiyoruz. Yaşamak, güvenli ve insancıl koşullarda çalışabilmek, yaşatabilmek için somut adımların atılmasını istiyoruz. Bilimin ışığına șiddetin gölgesi düşmeden, güvenle ve huzurla çalışmak, yaşarken yaşatmak için tüm hekimleri, sağlık çalışanları birlikte hareket etmeye, hastalarımızı şiddetin karşısında bizlere destek olmaya çağırıyoruz” diyerek hastalardan destek istediler. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL