Yerel Haberler

Turizm Başkenti Şanlıurfa’da Logo Ve Slogan Yarışması Başlıyor

Turizm Başkenti Şanlıurfa’da Logo Ve Slogan Yarışması Başlıyor

2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde Logo ve Slogan tasarım yarışmaları düzenlenecek. Yarışma kapsamında yaratıcı, işlevsel ve akılda kalıcı bir

biçimde yansıtacak özgün bir slogan ve logo tasarımının ortaya çıkarılarak kullanılması öngörülüyor.

2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi kenti her alanda 2023 yılına hazırlamaya, bu yönde çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ve “2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti” Şanlıurfa temalı Logo ve Slogan tasarım yarışması düzenleniyor.

Konuyla ilgili resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül paylaşımında “2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa için slogan ve logo tasarım yarışmalarımız başladı. Katılım şartları ve tüm detaylar web sitemizde; http://etkinlik.sanliurfa.bel.tr Fikirlerinizi ve çizimlerinizi bekliyorum.” Sözlerine yer verdi.

Logo ve Slogan tasarım ve fikir yarışması için yarışma takvimi de belirlendi. Buna göre yarışmaya katılmak isteyenler 19 Aralık 2022 saat 17:00’ye kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yarışma sonunda birinci olan yarışmacı 20 Bin TL, İkinci 15 Bin TL, Üçüncü ise 10 Bin TL para ödülünün sahibi olacak.

SLOGAN YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI

1) Düzenlenen slogan yarışmasına, değerlendirme kurulu üyeleri, yarışmada görev alan personel ile büyükşehir belediyesi personelleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

2) Yarışmaya en fazla üç (3) slogan ile katılım sağlanabilir.

3) Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

4) Yarışmaya katılan sloganların, benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması, başkası tarafından yazılmamış olması, kısmen ya da tamamen kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, sloganın tümüyle kendisine ait olduğunu, özgün olduğunu ve başka bir yarışmada ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve unvan geri alınır.

SLOGAN YARIŞMASI KURALLARI

1) Jüri değerlendirmesini, anlatım tekniği, amaca uygunluk gibi özellikleri taşıyan değerlendirme kriterleri kapsamında yapacaktır.

2) Sloganların ayırt edici ve akılda kalıcı olmasına dikkat edilmelidir.

3) Mesajlar net ve anlaşılır şekilde verilmelidir.

4) Katılımcılar, yarışmaya gönderdikleri sloganların kendilerine ait ve özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

5) Aynı slogan ile katılan farklı yarışmacıların dereceye girmesi durumunda, başvuru tarihi önce olan slogan esas alınır.

6) Yarışma kurallarına uygun bulunmayan sloganlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7) Mesajlar, mantıksal bir bütünlük içerisinde verilmelidir.

8) Sloganların hiçbir bölümünde reklam içerikli veya bir sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel veya yazılı içerik kullanılmamalıdır.

9) Katılımcılar, yarışmada kullandıkları sloganların ödüle layık görülmesi durumunda tüm haklarının Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacağını kabul ederler.

10) Aday, sloganının bulunduğu belgeye hiçbir şekilde kimlik bilgilerini eklemeyecek, sadece “RUMUZ” yazacaktır. Örneğin “URFA”. Aynı rumuzu kullanan eser sahiplerinin olması durumunda Düzenleme Kurulu gerekli önlemleri alacaktır.

11) Aday, kayıt formuna isim, yaş, cinsiyet, adres, iletişim bilgileri (cep telefonu) gibi bilgilerini yazıp gönderecektir.

12) Aday teslim edeceği dosyaya sloganının bulunduğu belgeyi ve kimlik bilgilerini içeren kayıt formunu koymak zorundadır.

13) Adaylar, yarışma şartnamesi ve kayıt formuna etkinlik.sanliurfa.bel.tr sitesinden ulaşabilecekler.

14) Başvurular [email protected] adresi üzerinden ve Beykapısı Mah. 970. Sok. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü adresi üzerinden alınacaktır.

15) Yarışmaya son başvuru tarihi, 19.12.2022 mesai bitimidir (17.00). Bu tarih ve saatten sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir.

LOGO YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

1- Yarışma herkesin katılımına açıktır.

2- Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet tasarımla yarışmaya katılabilir.

3- Yarışmaya katılım bedelsizdir.

4- Logo, 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa’yı en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli; içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır.

5- Her tasarım A4 beyaz kâğıt zemin üzerine uzun kenarı 10 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş şekli, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak siyah-beyaz ve renkli şekilde yerleştirilecektir.

Çalışmalar aşağıda belirtilen teslimat adresine; FreeHand, Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış şekilde 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD’ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir.

Katılım formu ve hazırlanan logo tasarımı yukarıda belirtilen şekillerde hazırlanarak eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine altı rakamdan oluşan rumuz (Örnek; 349721.jpg) yazılacaktır. Birden fazla logo gönderenler aynı rumuzu kullanacaktır (Örnek; 349721_1.jpg – 349721_2.jpg – 349721_3.jpg). Yarışma sekretaryası Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Teslim koşullarına uymayan logolar elenecektir.

Yarışmalar hakkında detaylı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak isteyenler http://etkinlik.sanliurfa.bel.tr adresini ziyaret edebilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL