Genel

Tatile Giderken Bunları Yanınıza Almayı Unutmayın !

Tatile Giderken Bunları Yanınıza Almayı Unutmayın !

Tatile Giderken Bunları Yanınıza Almayı Unutmayın !  Tatil hepimizin en çok beklediği ve yılın en keyifli dönemlerinden bir tanesi değil midir? Fakat anne baba olduktan sonra tatil deyince ilk aklımıza gelen soru; “Çocuklarımızın sağlık sorunu olduğunda ne yapacağız?” oluyor.

Çocuklu ailelerin hem güvenli bir tatil geçirmesi hem de tatili daha konforlu hale getirmesi için bazı detaylara çok dikkat etmesi gerekiyor.  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dicle Çelik anne babaların bavul hazırlarken tatilde acil durumlarda ihtiyaçları olacak listeyi paylaştı.

Çocuklu ailelerin tatil valizinde neler olmalı?  Güneşten korunmak için çocuğunuzun yaşına uygun mineral filtreli, 30-50 SPF korumalı güneş kremi Acil durumlarda ihtiyacınız olabileceği için çocuğunuzun aşılarının da yazıldığı bebek izlem kitapçığı Ateş ölçer Çocuğunuzun yaşına uygun fitil ya da şurup şeklindeki ateş düşürücüler İsilik ve pişik için krem Burun tıkanıklığı için serum fizyolojik damla veya okyanus suyu Yanık kremi Yaralanmalar için antiseptik solüsyon, sprey, antibiyotikli krem Böcek ve sinek sokmalarını önlemek için doğal, katkısız bitkisel losyon Böcek ve sinek sokmalarından sonra kaşıntı giderici jel Morluklar için jel Alerjik durumlar için yaşa uygun alerji damlası veya şurubu İshal için yaşa  uygun probiyotik damla, saşe veya çiğneme tableti 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL