Genel Sağlık

Şanlıurfa’da üretilen “Turkovac” aşı Urfa’da uygulanmaya başladı

Şanlıurfa’da üretilen “Turkovac” aşı Urfa’da uygulanmaya başladı

Yerli aşı TURKOVAC 07 Şubat Pazartesi gününden itibaren Şanlıurfa “Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde” Uygulanmaya Başlandı.

Konu ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Türkiye’nin yerli ve milli Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ın yeni serilerinin Sağlık Bakanlığınca dağıtılmaya başlandı. İlimizde 07.02.2022 tarihinden itibaren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tatbik edilmeye başlandı.” ifadesi kullanıldı.

Bu arada, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, “Salgınla mücadelede tek silah aşıdır. “Şanlıurfa da üretilen Milli aşımız TURKOVAC’ı bekleyen vatandaşlarımız, 07.02.2022 tarihinden itibaren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşılarını yaptırabilir. Aşı zamanı gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Şanlıurfa da üretilen Yerli aşımız Turkovac aşısını olmak isteyen Şanlıurfalı vatandaşlarımızı, aşı olmaya bekliyoruz” dedi.

Randevu alarak Aşı olmak isteyen Vatandaşlarımız http://mhrs.gov.tr sistemi ve Alo 182 üzerinden randevu alarak aşılarını olabilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL