Şanlıurfa UNESCO Müzik Şehri Adaylığı Yolunda

Dünyanın en eski şehri Şanlıurfa’nın UNESCO Müzik Şehri adaylığına altyapı oluşturmak amacıyla; Şanlıurfa Valiliği, Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Tek Ses İki Hareket” adlı okullar arası koro ve halk oyunları yarışması 25-26-27 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak.

İl genelindeki tüm okulların katılımına açık olan yarışmaların ilk günü, korolar yarışacak. Koro yarışması açılış töreni, 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 10.00’da Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda yapılacak.

Halk oyunları ekiplerinin hünerlerini sergileyeceği yarışma ise 26 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 10.00’da 11 Nisan Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde, Eyyübiye Belediyesi, ŞURKAV ve farklı kurum kuruluşların destekleriyle, “Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek” sloganıyla düzenlenen “Tek Ses İki Hareket” projesiyle, geleneksel müzik ve halk oyunlarının yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması, çocukların öz kültürlerine sahip çıkmalarının sağlanması, sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığıyla kötü alışkanlıklardan korunmaları gibi yan faydalar da amaçlanıyor.


Etiketler: 97 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir