Genel

Şanlıurfa Ticaret Borsası Ev Sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi Başladı

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ilk günü tamamlandı. Düzenlenen Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ardından sınav aşaması gerçekleştirilecek olup, sınav sonucunda başarılı olan katılımcılara PSD..

Şanlıurfa Ticaret Borsası Ev Sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi Başladı

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ilk günü tamamlandı.

Düzenlenen Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ardından sınav aşaması gerçekleştirilecek olup, sınav sonucunda başarılı olan katılımcılara PSD Belgesi verilecektir. Başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Gaziantep GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yrd. Erkan Özel, Gaziantep Ürün Güvenliği Denetimi Müdürü Cenk İzci ve Şanlıurfa Servisi Sorumlusu Ticaret Denetmeni H.Mehmet Doruk’un katılımlarıyla başlayan eğitim, konuşma ve sunumlarla sürdü.

Etkinlik ile ilgili konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ‘’Borsamız ev sahipliğinde T.C. Ticaret Bakanlığı Şanlıurfa Ticaret Denetmenleri Servisi tarafından organize edilen “PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ” açılış törenine katıldık. Pamuk şehrimiz için çok kritik bir ürün. Stratejik öneme sahip. Bunu vurgulamak ve sektörel olarak daha ileriye gitmek için üzerinize düşen her vazifeyi yerine getirmeliyiz. Bölgede yalnızca Urfa’da yapılan pamuk denetçi eğitiminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, katılımcılara başarılar diliyorum.’’ diye konuştu.

17 Ekim’de yapılan seminerde Şanlıurfa başta olmak üzere farklı illerden gelen katılımcılara Pamukların Standardizasyonu ve Pamukların Kontrolüne ilişkin bilgi verildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı Şanlıurfa Grup Başkanı Hacı Mehmet Doruk’un konuşmalarının ardından eğitimin sonunda katılımcılara uygulamalı olarak işlem yapabilmelerini teminen Ticaret Bakanlığı uygulamaları tanıtıldı. 18 Ekim’de ise katılımcılar için sınav düzenlenecek.

Sınav sonucunda başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL