Yerel Haberler

Şanlıurfa Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

Şanlıurfa Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’da düzenlenen ‘’Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’ tüm hızıyla devam ediyor. Yöresel yemeklerin sergilendiği etkinlikte vatandaşlar halay çekerek doyasıya eğlendi.

Kentin tarihi dokusu, kültürü, folkloru ve Gastronomisini dünyaya tanıtmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’da düzenlenen ‘’Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’ tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara Millet Bahçesinde başlayan Şanlıurfa Tanıtım Günlerinin ikinci gününde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yöresel yemeklerin sergilendiği etkinlik alanında vatandaşlar halay çekerek gönüllerince eğlendi.

Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin standını ziyaret etti. yöresel türkülerin seslendirildiği etkinlikte vatandaşlar zılgıt çalıp halay çekti.

Ankara’da Şanlıurfa Tanıtım Günleri düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden Eski Bakan Faruk Çelik, ‘’Ankara’da tanıtım günlerinin düzenlenmesi çok isabetli oldu. Şanlıurfa’ya gelemeyen çok Şanlıurfalı hemşehrilerimiz vardı. Şanlıurfalıların ayağına Şanlıurfa’yı getirmek büyük bir özlemin giderilmesi anlamına geliyor. Çok güzel bir faaliyet. Stantları gezerken ben bile duygulandım. Bütün güzellikleriyle Şanlıurfa burada. Emeği geçenleri tebrik ediyorum’’ dedi.

38 coğrafi işaretli yöresel ürünü bulunan Şanlıurfa, 18 Eylül’e kadar Ankara Millet Bahçesinde misafirlerini ağırlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL