Yerel Haberler

Şanlıurfa Haliliye’de Ramazan ruhu ve 11 Nisan ruhu yaşatıldı

Şanlıurfa Haliliye’de Ramazan ruhu ve 11 Nisan ruhu yaşatıldı

Haliliye Belediyesi, Turgut Özal Parkında düzenlediği Tasavvuf konseri ile vatandaşlara unutulmaz bir Ramazan ruhu yaşattı. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte 11 Nisan türküleriyle Şanlı şehrin kurtuluşu da anıldı. 

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Ayı kapsamında hazırlanan etkinliklerle Ramazan ruhu yaşatılmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin farklı noktalarında düzenlenen ve vatandaşlara unutulmaz bir Ramazan akşamının yaşatıldığı etkinliğin 3’üncüsü, Ulubatlı Mahallesi Turgut Özal Parkı’nda düzenlendi.

Yoğun katlımın gerçekleştiği etkinlikte Tasavvuf ekibi tarafından seslendirilen ilahiler ve semazenlerin gösterisi, vatandaşların büyük beğenisini topladı. Ramazan ruhunun yaşatıldığı alanda, vatandaşlara meyan şerbeti ve çeşitli ikramlar yapıldı. Çocuklara Osmanlı macunu ve pamuk şekerin dağıtıldığı ekinlikte,  minikler maskotlar tarafından gönüllerince eğlendirildi.

Vatandaşların ilahilere eşlik ettiği Tasavvuf konserinde 11 Nisan Şanlı şehrin kurtuluşu da unutulmadı. Mehteran takımı tarafından “Yaşasın Urfalılar teslim olmadı” türküsü etkinlik alanında yükselirken, vatandaşlara unutulmaz bir akşam yaşatıldı.

TASAVVUF KONSERLERİ DÜZENLENMEYE DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla hazırlanan ve Teravih Namazı sonrası başlayacak etkinliklerin program takvimi ise şöyle devam edecek:

13 Nisan Çarşamba- Üzüm Parkı/Ahmet Yesevi Mahallesi

17 Nisan Pazar- Şehit. İ.Halil Yıldırım Parkı/Devteşti Mahallesi

20 Nisan Çarşamba- Hüseyin Peyda Parkı/İmambakır Mahallesi

24 Nisan Pazar- Şehit A.Oktay Günak Parkı/Süleymaniye Mahallesi

28 Nisan Perşembe- Ahmet Yesevi Parkı/Ahmet Yesevi Mahallesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL