Yerel Haberler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Adıyaman’da Sokak Hayvanları İçin Çadır Hastane

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Adıyaman’da Sokak Hayvanları İçin Çadır Hastane

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da depremde yaralanan sokak hayvanları için çadır hastane kurdu. Uzman veterinerlerin görev yaptığı çadır hastanesine getirilen yaralı hayvanlar burada tedavi edilerek ameliyatları gerçekleştiriliyor.

Şanlıurfa’daki arama ve kurtarma çalışmalarının ardından çok sayıda personeli Adıyaman’daki yaraların sarılması için görevlendiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda yaralanan sokak hayvanları için seyyar hastane kuruldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler, depremin vurduğu Adıyaman’da çadır hastane kurdu. Tam donanımlı sistemle kurulan çadır hastanesine getirilen sokak hayvanları burada uzman veterinerler tarafından tedavisi gerçekleştiriliyor.

Depremde yaralanan kedi ve köpeklerin ameliyatlarının gerçekleştirildiği çadır hastanede hayvanlar burada kontrol altında tutuluyor. Adıyaman’da görevli personeller sokak hayvanları için kedi ve köpek maması bırakıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL