Gündem

Sağlık-Sen İzmir: 112 Ekibine Linç Girişimini Kınıyoruz!

Sağlık-Sen İzmir: 112 Ekibine Linç Girişimini Kınıyoruz!

İzmir Selçuk’ta kaza yerine giden 112 ekibi, 50 kişilik bir saldırgan grup tarafından linçe uğradı. Korkunç olay ile ilgili Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, açıklama yaptı. Selçuk’ta ambulans ekibine yönelik saldırıyı kınayan Özdemir, konunun takipçisi olacaklarını, 112 ekibinin 50 kişinin saldırısına uğradığını söyledi. 112 ekibi bahçe kapısını kapatıp saldırıya kalkışan 50 kişilik gruptan, demir kapıyı kırıp emniyete sığındı. Bahçe Kapısını Kapatıp Ambulansa Saldırdılar!

Olayla ilgili açıklama yapan Özdemir “Selçuk İlçemizin İsabeyli Mahallesi’nde traktörün devrilmesi  sonucu oluşan kazaya 112 ekiplerimiz müdahale etmiş ve kaza sonucu ex (vefat eden) olan kazazedenin fenalaşan yakınları için çağrılan 810 112 ekibimiz daha ambulanstan inmeden olay yerindeki yaklaşık 50 kişi tarafından saldırıya uğramıştır. Kaza çiftlik içerisinde yaşanmış olup ambulans ekiplerimiz bahçe içine girdikten sonra bahçe kapısı kapatılıp 810 112 ekibimize akıl almaz şekilde linç girişiminde  bulunulmuştur. Bahçe kapısı da kapalı olduğu için kaçamayan ambulansın ön camına sayısız taşlar, sopalarla saldırılmış ve küfürler edilmiştir. Cam kırıkları ekipteki arkadaşlarımızın kollarına ve bacaklarına isabet etti” diyerek olaya ilişkin bilgi verdi.

Demir Kapıyı Kırarak Saldırganlardan Kaçabildiler!

Ambulans ekibinin olay yerinden ambulansla çiftliğin demir kapısı kırılarak olay yerinden uzaklaşıp emniyete sığındıklarını belirten Özdemir, “canlarını zar zor kurtarmışlardır. Ambulans güvenlik nedeniyle emniyet otoparkına alınmıştır. Görevini yapmak isteyen  ve yardım için giden 112 ekibimize bu yapılan saldırı ve linç girişimini kınıyor; gerekli her türlü yasal yollara başvuracağımızı ve  suçluların gerekli cezayı alması noktasında takipçisi olacağımızı kamu oyuna duyururuz. Sağlık camiamıza  geçmiş olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL