Genel

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

ÖSYM Başkanlığına Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi. 

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’na Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. 

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, ÖSYM Başkanlığına Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi. 

Daha önce bu görevi yürüten Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM tarafından 31 Temmuz’da yapılan KPSS’de bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavında kullandığı sorularla aynı olduğu iddialarının ardından görevden alınmıştı.  

Bayram Ali Ersoy kimdir? 

Ersoy, Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki görevinin yanı sıra Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) İstanbul Şubesi Başkanlığı’nı da yürütüyor. 

Saadet Partisi eski genel başkanlarından Recai Kutan’ın başında bulunduğu ESAM genel merkez yönetimi daha çok bu parti yöneticilerinden oluşuyor. 

ESAM İstanbul Şubesi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ersoy’un özgeçmişi şöyle:

“Aslen Ispartalı olup 1974 yılında İstanbul Bayrampaşa da doğdu. İlk orta ve liseyi İstanbul da tamamladıktan sonra 1991-1996 yılları arasında ODTU Matematik Öğretmenliği programını bitirdi. Ardından, 1999 yılında yüksek lisans ve 2002 yılında doktorayı YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim dalında tamamladı. 

2008-2009 yılında University of Cincinnati de post doktora için ABD de bir yıl bulundu. 2012 yılında doçent ve 2017 yılında profesörlük unvanlarını aldı. 

İdari olarak 2011-2019 yılları arası YTÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü, 2015-2016 yılı arası FBE Müdür yardımcılığı, 2016-2017 Personel Daire Başkanlığı, 2017-2020 yılları arasında Genel sekreterlik görevlerinde bulundu. Eğitim Bir Sen 8 No’lu şube kurucu başkanlığı görevinde bulundu. Halen ESAM İstanbul temsilciliğini yürütmektedir. 

Evli 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Ersoy iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde görev yapmaktadır. 24 adet lisansüstü tez yöneticiliği yaptı. Hali hazırda 5 doktora ve 1 yüksek lisans danışmanlığı devam etmektedir. 

Pek çok uluslararası makale ve cebir alanında ulusal kitapları vardır. Çalışma alanları teorik olup cebir alanındadır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL