Genel Yerel Haberler

MÜSLÜM BABA’NIN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

MÜSLÜM BABA’NIN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

MÜSLÜM BABA’NIN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

Şanlıurfalı merhum sanatçı Müslüm Gürses’in vefatının 9. yıldönümünde sevenleri Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Müslüm Gürses Müzesini ziyaret ederek merhum sanatçıyı andılar Şanlıurfalı merhum sanatçı Müslüm Gürses anısına Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandırdığı ve merhum sanatçının kişisel materyalleri ve anılarının sergilendiği Müslüm Gürses Müzesine, sanatçının ölüm yıl dönümünde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Doğukent Mahallesinde Yaşam Park içerisinde bulunan müzeyi Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de ziyaret ederek merhum sanatçıyı andı. Başkan Baydilli Müslüm Gürses’in kişisel kıyafet ve eşyalarını inceleyip anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarken, müzeyi ziyaret eden vatandaşlarla da sohbet etti.

Arabesk müziğin en büyük temsilcilerinden olan ve 3 Mart 2013’te yaşama veda eden Müslüm Gürses’in gerek sahne kıyafetleri gerek enstrümanları gerekse kişisel eşyaları daha önce Şanlıurfa Valiliği bünyesinde açılan müzede sergilenirken, Karaköprü Belediyesi bu materyalleri alıp müzeyi Karaköprü’ye taşımıştı.

Müslüm Gürses Müzesi ziyaretinde bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, tüm ülkeye mal olmuş bir sanatçının hatıralarını yaşatan müzeyi ilçeye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Başkan Baydilli şunları söyledi: “Müzemize 9 aylık sürede 10 binin üzerinde ziyaret gerçekleştirildi. Büyük bir sanatçı olan Müslüm Gürses’in eşyalarının, plaklarının, kıyafetlerinin sergilendiği müzemizi bugün farklı bir nedenle ziyaret ettik. 9 yıl önce bugün vefat eden Müslüm Baba’yı bugün vatandaşlarımız gibi ben de müzemizi ziyaret ederek andım. Merhum sanatçıya Allah’tan rahmet diliyorum, sevenlerine sabır diliyorum.”

Müslüm Gürses Müzesi, pazartesi günleri haricinde her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL