Merhum Sanatçı Abdullah Uyanık Mezarı Başında Dualarla Anıldı

Merhum Sanatçı Abdullah Uyanık Mezarı Başında Dualarla Anıldı Şanlıurfalı ses sanatçısı merhum Abdullah Uyanık, vefatının sene-i devriyesinde mezarı başında anıldı.

Şanlıurfa’da, önemli ses sanatçılarından biri olan merhum Abdullah Uyanık, vefatının 13. yıldönümünde Harrankapı mezarlığındaki kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından dualarla anıldı.

2009 Yılında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Şanlıurfalı Ses Sanatçısı merhum Abdullah Uyanık, vefatının ardından geride bıraktığı eserlerle anılıyor.

Eserlerine sesiyle hayat veren ve Şanlıurfalıların gönlünde taht kuran sanatçının Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği alanlarında çok sayıda plak ve kaseti bulunuyor.

Harrankapı aile mezarlığında bulunan kabri başında anılan merhum Abdullah Uyanık’ın kabrine sevenleri tarafından karanfil bırakılarak hep birlikte dualar edildi.

Anma törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, Konservatuvar Şube Müdürü Ahmet Dağlar ile Merhum Abdullah Uyanık’ın yakınları ve sevenleri katıldı.


Etiketler: 103 okunma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir