Genel

Meral Akşener yeniden masada

Meral Akşener yeniden masada

İYi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı yardımcısı olmalarının önerdiğini söyledi. 

Yavaş ve İmamoğlu’nun İYİ Parti’yi ziyareti önce iki büyükşehir belediye başkanı açıklamada bulundu. 

Her iki başkan da Millet İttifakı’nın oylarıyla seçildiklerini belirterek, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini kaydettiler. 

İmamoğlu, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Türkiyemizin depremle birlikte yaşadığı bu zor günlende, milletimizin, memleketimizin geleceği açısından Altılı Masa’nın stratejisinin önemli olduğunun bilincindeyiz. Buna binaen buradayız” dedi. 

Mansur Yavaş ise her ikisinin de Millet İttifakı’nın belediye başkanı olarak seçildiğini belirterek, “Masada olanları seyretmemize imkan yok. Önümüzde seçim var, milletimizin tahammülü yok. Deprem felaketinden sonra yaraları saracak şekilde bir araya gelinmesi arzusu halkımızın arzusudur. Biz de görev edindik, genel başkana illettik. Değerlendirecekler” diye konuştu. 

Akşener, yenide masaya dönüyor 

Daha sonra açıklama yapan Kürşad Zorlu, daha önce mutabık kaldığımız ilkesel çerçeveyle müzekere yürütüldüğünü ve bu noktaya gelindiğini söyledi.

Zorlu, milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir öneri olduğunu ve iki büyükşehir belediye başkanının Meral Akşener’i ziyaret ettiğini söyledi.

Zorlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun yetkili iki cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak önerildiğini kaydetti. 

Kürşad Zorlu, Meral Akşener’in saat 15:00’a ertelenen Millet İttifakı liderler zirvesine katılabileceğini söyledi. 

Öte yandan, Yavaş ve İmamoğlu daha sonra Saadet Partisi Genel Merkezi’ne giderek zirve öncesi bilgilendirmede bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL