Genel

Memur Ve Memur Emeklisine Reva Görülen %25 Lik Zam Oranını Kabul Etmiyoruz!

Memur Ve Memur Emeklisine Reva Görülen %25 Lik Zam Oranını Kabul Etmiyoruz!

Memur Ve Memur Emeklisine Reva Görülen %25 Lik Zam Oranını Kabul Etmiyoruz!  Yaşanan her süreç geçmişi ile değerlendirilmez ve bundan ibret alınmaz ise tarihin tekerrürü kaçınılmazdır. Dünü hatırlayalım

Türk Sağlık-Sen Türkiye Kamu-Sen olarak uzun bir süredir ek zam ısrarımızı sürdürmekteydik. Hatırlarsanız Toplu sözleşmede yüzde 8’lere imza atarak tarihi kazanım elde ettik, refahtan, büyümeden payımız aldık diyerek memursen zafer naraları atarken, biz ek zam ve refah payı yoksa imzalamayız diyerek karşı çıkmıştık.

Yeni Yıl Zam Haberleri !

Çünkü kamu çalışanlarının enflasyon üstünde bir zamma kavuşmasının tek çıkar yolu buydu. Fakat memur-sen o gün attığı imza ile milyonların ekmeğiyle oynamıştır.  Hala bunlara üye olarak kalanlar kendilerini sorgulamalıdır. Bunların kamu çalışanlarına verdiği zararı daha hiç kimse vermemiştir.

Attıkları imza 3 ayda tüm değerini yitirmiş kamu çalışanlarının enflasyon farkına mahkum etmiştir. Öyle ki enflasyon zammı yani sıfır zam bunların attığı imzayı katlayarak çarpmıştır. Onlar tarihi kazanım derken, biz memur paketi açıkladık, ek zam ve refah payı toplu sözleşmede kırmızı çizgimizdi, şimdi zaruret halini aldı demiştik. Memur Ve Memur Emeklisine Reva Görülen %25 Lik Zam Oranını Kabul Etmiyoruz!

Bugüne Gelelim.

Sn. Cumhurbaşkanımız 2023 Ocak-Haziran arası memur ve emekli maaş zam oranlarının %16,4’den %25’e yükseltildiğini açıkladı. %25 olarak belirlenen Ocak zammının içerisinde %8,4 enflasyon farkının olduğu hesaba katıldığında altı aylık memur ve emekli zam oranının %16,6’da kaldığı, ek zammın ise %8,5 olduğu görülmektedir.

Açıklanan bu rakam % 122,93 olan yeniden değerleme oranı, asgari ücrete yapılan % 55’lik artış ve ekonomik gerçeklerle karşılaştırıldığında memurların beklentilerini karşılamaktan uzak kalmıştır. Yapılan ek zam yetersizdir. Ek olarak verilen zammın anlamlı hale gelmesi için enflasyon farkı hesabına dâhil edilmemesi gerekmektedir.

Uzun zamandan beri gündeme getirdiğimiz ve ilk defa Türkiye Kamu-Sen’in dillendirdiği ek zam ve refah payı konusu tekrar değerlendirilmelidir.

Memur ve emeklilerimizin 2022 yılındaki kayıplarını karşılamak, 2023 yılında alım güçlerini artırmak noktasında, ek zammın miktarı gözden geçirilmeli, memur ve emeklilerimizi rahatlatacak bir düzenleme yapılmalıdır. Biz bunu derken memur-sen yüzde 25’i alkışlamıştır. Kamu çalışanları bunu asla unutmamalı ve gereğini yapmalıdır. Artık şu su götürmez bir gerçektir. Memur-Sen nerede ne yaparsa yapsın memurun aleyhine yapmaktadır, attıkları imza ile kaybettirmekte, yaptıkları ile memurları sefalete mahkum etmektedirler. Memur Ve Memur Emeklisine Reva Görülen %25 Lik Zam Oranını Kabul Etmiyoruz!

Bunların yaptıkları ortada iken hala 1 ayda şu kadar üye yaptık sayımız milyonu aştı diyerek gezinmelerinin hesabının kamu çalışanları sormalıdır. Üye olanlar şapkalarını önüne koyup gereğini yapmalıdır.

Türkiye kamu-sen, türk sağlık-sen olarak biz her zaman ifade ediyoruz, mücadele edenler her zaman kazanamazlar ama kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Burada da 30 yıllık şanlı bir mücadele vardır. Bu mücadelemiz kamu çalışanları için kesintisiz devam edecektir. Yılmayacağız, gecemizi gündüzümüze katıp çalışanlar için kazanmaya, onların hak ettikleri ücretlere kavuşmasına, mutlu çalışan mutlu Türkiye idealimiz hakim kılma çabamızı bir an bile geri duraksamadan sürdüreceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL