Gündem

Mehmet Özhaseki bakanlıktan istifa etti

Mehmet Özhaseki bakanlıktan istifa etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevinden istifa etti. “Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim” diyerek, siyasetten uzak duracağı mesajını da verdi. 

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı “Aziz milletim” başlıklı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum. 

İlerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev almak kader yazgımız oldu. Önce Kayseri Milletvekili sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettim. Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek her daim bizim için bir onur vesilesi olmuştur. 

Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi.  Görevi bırakma isteği

Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. 

Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum.  Aile vakfıyla devam

Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir.

Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum.” 

Beş saat önce “çalışmaya devam” demişti

Özhaseki, Kızılcahamam’daki parti toplantısı sırasında, saat 17:15 sularında yaptığı bir sosyal medya paylaşımında “milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullanmıştı. Özhaseki, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda şunları yazmıştı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan’ın teşrifleriyle, AK Parti’mizin ‘Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde; vatandaşlarımıza hizmet etmeye ve ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret’ ile ülkemiz, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. ”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL