Genel

Kızılkoyun Bahçesinde Urfa Ezgileri Yankılandı

Kızılkoyun Bahçesinde Urfa Ezgileri Yankılandı

Kızılkoyun Bahçesinde Urfa Ezgileri Yankılandı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kente kazandırılan Kızılkoyun Nekropol alanının hemen yanı başında tarihle yeşilin kaynaştığı, bahçesinde güllerin, menekşelerin açtığı Kızılkoyun Bahçesi Urfa

Ahengi Müzik Topluluğu’nun muhteşem konserine ev sahipliği yaptı.

‘Müzik Şehri Şanlıurfa’ sloganıyla UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dâhil olma yolunda önemli adımlar atan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde verdiği yaz konserine bir yenisini daha ekledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kızılkoyun Bahçesi’ne gelen yerli ve yabancı misafirler karşılarında bir anda Urfa Ahengi Müzik Topluluğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bazı vatandaşların anı cep telefonlarıyla ölümsüzleştirdikleri de görüldü.

Sıra gecesi tadında açık havada verilen konseri dinleyen vatandaşlar söylenen Urfa Türkülerine kimi zaman alkışlarla kimi zaman halay çekerek eşlik etti.

Yaklaşık 2 saat süren konserde bir birinden güzel Urfa yöresine ait türküleri, hoyratları ve hareketli şarkıları söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluğu her zaman olduğu gibi izleyenlerden tam not aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu 23 Temmuz Cumartesi (Bugün) saat 19:00’da tarihi Gümrük Hanı’nda açık hava yaz konseri düzenleyecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL