Genel

Kılıçdaroğlu: Diyarbakır’ı uzun yıllar ihmal ettiğimizi biliyorum

Kılıçdaroğlu: Diyarbakır’ı uzun yıllar ihmal ettiğimizi biliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Diyarbakır’ı uzun yıllar ihmal ettiğimizi biliyorum. Bundan sonra daha fazla geleceğiz. Türkiye’nin derdi sadece bizim derdimiz değil, hepimizin ortak derdi.” dedi.

Diyarbakır ziyaretini sürdüren Kılıçdaroğlu Yamaç Aşireti temsilcileri ve aşiretin lideri Aziz Elaldı ile kahvaltıda bir araya geldi.

Medyascope’tan Ferit Aslan ve Hıdır Göktaş’ın haberine göre, “Diyarbakırlılarla güzel bir atmosfer içinde buluştuk. Gençlerle, kadınlarla, kanaat önderleriyle, muhtarlarla buluştuk. Toplumun kesimiyle buluşmaya, sorunlarını dinlemeye, merak ettikleri, CHP’nin bu sorunlarda çözümü nedir, sorularını yanıt verdik. Daha fazla geleceğiz Diyarbakır’a. Diyarbakır’ı uzun yıllar ihmal ettiğimizi biliyorum. Diyarbakırlılar bu konuda sitem de ettiler. Bundan sonra daha fazla geleceğiz. Türkiye’nin derdi sadece bizim derdimiz değil, hepimizin ortak derdi. Hepimiz güzel bir ülkede yaşamak isteriz. Böyle bir atmosferi birlikte yaratabilirsek güzel bir Türkiye’yi de inşa etmiş olacağız. Bütün bunların anahtarı demokrasiden geçiyor.” dedi.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Herkesin kimliği kendi şerefidir. Herkesin yaşam tarzına saygı duymamız lazım. O zaman bu memlekette huzur da olur, barış da olur. Geçmişte haksızlık yapanlar haksızlıklarıyla yüzleştiklerinde bu memlekette güzel bir hellaleşme olur”

Fotoğraf: Hıdır Göktaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL