Genel Teknoloji

Karaköprü’de Çocuklara Uzay Bilimi Ve Yeni Nesil Teknoloji Tanıtılıyor

Karaköprü’de Çocuklara Uzay Bilimi Ve Yeni Nesil Teknoloji Tanıtılıyor

Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya kazandırdığı Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi, toplu okul gezileriyle çocukları uzay bilimleri ve yeni nesil teknolojiyle buluşturuyor

Karaköprü Belediyesinin Şanlıurfa’ya bir ilk olarak kazandırdığı Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi okul gezileriyle minik öğrencileri ağırlıyor. Yapılan geziyle öğrenciler uzay bilimleri, yeni nesil yazılım teknolojilerini ve değerli bilim insanlarını tanıyarak ilham alıyor.

Her gün programlı olarak belirli okullar Battani Uzay, Havacılık ve Bilim Merkezini ziyaret ederken; minik öğrenciler burada eğitim ve teknoloji sınıflarını, uzay ve havacılıkla ilgili maketleri görüyor. Öğrencilere uzay ve havacılıkla ilgili bilgiler de verilirken, 3d yazılım, stem ve VR ders sınıfları da tanıtılarak yazılım teknolojilerinin temeli de gösteriliyor.

Bilim merkezindeki Ada robot ile de tanışan çocuklar bilim merkezi turunda meraklı ve mutlu görünürken, bilim merkezini ilçeye kazandıran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler. Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi, toplu okul ziyaretleri için hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verirken, bireysel ziyaret etmek isteyen vatandaşlar içi de pazar günü hariç her gün 08.00- 17.00 saatleri arasında açılıyor.

Öte yandan Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’ne toplu okul gezileri yapmak isteyen okul idarecileri 0530 644 90 00 numaralı telefondan randevu alarak öğrencileri bilimle ve teknolojiyle buluşturabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL