Yerel Haberler

İtfaiye’den ‘’Hayat Kurtaran’’ Eğitim Semineri

İtfaiye’den ‘’Hayat Kurtaran’’ Eğitim Semineri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Birimi personelleri tarafından Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’de görev yapan personel ve yöneticilere yönelik yangın, güvenlik tedbirleri ve yangına ilk müdahale eğitimi verildi.

GAMER 112 Komuta merkezinde düzenlenen eğitim seminerine 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürü Serkan Elmas, Sağlık, AFAD, Emniyet, Jandarma, Orman, Çağrı Alıcılar ve idari personeller katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Birimi Amiri İsmet Karaçizmeli, yangın, yangın çeşitleri, güvenlik tedbirleri ve yangına ilk müdahale konusunda bilgiler verirken Eğitimci Kübra Alkan ise katılımcılara yangın tüpü çeşitleri, yangın tüpü kullanımı ve tüple müdahalede alınacak önlemler ve tedbirler konusunda bilgiler verdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Birimi, ‘’Önce Tedbir, Her Zaman Eğitim” sloganıyla kentte bulunan kamu kurum ve kuruluşlar ile yaz okulları ve kreşlerde eğitim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL