Genel

İşten Ayrılırken Kurumsal Sağlık Sigortası Poliçenizdeki Hakları Korumayı Unutmayın !

İşten Ayrılırken Kurumsal Sağlık Sigortası Poliçenizdeki Hakları Korumayı Unutmayın !

İşten Ayrılırken Kurumsal Sağlık Sigortası Poliçenizdeki Hakları Korumayı Unutmayın Günümüzde pek çok iş yerinin çalışanlarına sağladığı kurumsal sağlık sigortası poliçelerinde çalışanlar ömür boyu yenileme, bekleme süresinden muaf olma gibi pek çok hak kazanımı elde ediyor. İşten ayrılma döneminde bu hakların korunması için yapılması gerekenler ise kimi zaman göz ardı edilebiliyor. Sigortam.net, sigorta bilincini ve farkındalığını artırma yaklaşımı kapsamında bu konuda dikkat edilmesi gereken hususların altını çiziyor.

Türkiye’nin lider insurtech markası Sigortam.net, “Müşterinin Şampiyonu” olma hedefiyle müşterilerini ihtiyaçlarına en uygun ürün ile buluştururken bir yandan da sigorta bilincini artırmak ve tüketicilerin sahip oldukları poliçelerdeki haklarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamak için çalışıyor.

SF Trade’den Çalışanlarına Yönelik Farkındalık Semineri

Eskiden yalnızca büyük ve kurumsal şirketler tarafından sağlanan bir avantajken günümüzde birçok şirketin çalışanlarına sunmaya başladığı kurumsal sağlık sigortaları ile elde edilen haklar ve işten ayrılma durumunda yaşanabilecek hak kayıpları konusunda çalışanların yeterli bilgiye sahip olmadığı görülüyor. “İşten Ayrılma Durumunda, Yeni Yapılacak Poliçede Kazanılmış Haklarının Korunduğundan Emin Olunması Gerekiyor”

Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Günümüzde şirketlerin çalışanlarına kurumsal sağlık sigortası çatısı altında sunduğu özel sağlık sigortası (ÖSS) ya da tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ürünleri çalışanlara önemli avantajlar sağlıyor. Ancak özellikle işten ayrılma döneminde sürecin doğru yönetilmemesi, çalışanların bazı haklarını kaybetmesine neden olabiliyor. İşverenlerin, herhangi bir işten ayrılma durumunu aynı gün sigorta şirketine bildirme zorunluluğu bulunduğu için ilgili poliçeler bu tarih itibarıyla feshediliyor. İşten ayrılan çalışan yine kurumsal sağlık sigortası hizmeti sunan bir işyerine geçiş yapıyorsa burada süreç daha kolay ilerliyor. Çalışanların yalnızca yeni geçecekleri poliçede kazanılmış haklarının korunduğundan emin olması gerekiyor” diye konuştu. İşten Ayrılırken Kurumsal Sağlık Sigortası Poliçenizdeki Hakları Korumayı Unutmayın ! “Hakların Korunması İçin 30 Gün İçinde Geçiş Süreci Tamamlanmalı”

Çalışanın hemen yeni bir işe geçiş yapmayacağı ya da yeni işyeri tarafından kurumsal sağlık sigortası sağlanmaması durumunda ise bireysel sağlık sigortasına geçiş seçeneği bulunduğunun altını çizen Uludüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak geçiş haklarının korunması için bunun işten çıkış yaptıktan sonraki 30 gün içerisinde tamamlanması gerekiyor. En önemli kazanılmış haklar olan ömür boyu yenileme garantisi ve bekleme süresinden muaf olma avantajları, zamanında başvuru yapılmadığı için yeni şirkette geçerli olmayabiliyor. Özel şartlar her sigorta şirketinde farklı uygulanabildiği için geçiş yapılan sigorta şirketinin geçiş prosedürlerini iyi incelemek gerekiyor. Örneğin kurumsal sigortalı olunan dönemde yaşanan bir hastalık, geçiş yapılacak sigorta şirketinde kapsam altına alınmayabiliyor ya da kişi özelinde tanımlanan indirimler yeni şirketin fiyat politikasına uymayabiliyor.

  “kişiye Özel Sağlık Sigortası Danışmanı İle Müşterilerimizin Her Türlü İhtiyacına Cevap Veriyoruz”

Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz; “Sigortam.net olarak sağlık sigortası ürünlerinde 23 farklı sigorta şirketinden teklifleri karşılaştırma imkanı sunmanın yanında, kişiye özel sağlık sigortası danışmanı ile müşterilerimizin kazanılmış haklarının korunması için her türlü desteği de veriyoruz. Bu kapsamda sigorta şirketleriyle yakın iletişim kurarak ilerliyoruz. Müşterilerimizin sağlık gibi önemli ve şahsi bir konuda, ihtiyaç duyduklarında ya da kafalarına bir soru takıldığında güvendikleri tek bir danışman ile iletişime geçerek kafalarının net olması gerektiğine inanıyor ve bu konuyu oldukça önemsiyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL