Genel

İnişteki sorun seferi iptal ettirdi

SunExpress uçağının inişte yaşadığı sorun Diyarbakır’dan Antalya’ya gidecek yolcuları sıkıntıya soktu.

İnişteki sorun seferi iptal ettirdi

Antalya yolcuları Diyarbakır’da kaldı

Diyarbakır’dan Antalya’ya uçacak olan SunExpress’e ait uçağının seferi “kuyruk sürtmesi” nedeniyle uçuş iptal edildi, yolcular Diyarbakır Havaalanı’nda mahsur kaldı.

Yolculardan Nihat Sezgin, sabahtan beri havaalanında beklediklerini yolcular arasında bulunan çocuk ve kadınlarında bulunduğunu ifade ederek, perişan olduklarını söyledi.

Sezgin, kendisinin havayolu şirketini aradığını uçakta arıza olduğunu ancak çözüm üretmedikleri için mağdur olduklarını kaydetti.

Sezgin, şirketin yeni bir uçak göndererek mağduriyeti gidermelerini istediklerini belirterek, “Bize olumlu bir cevap vermediler. Bir an önce sorunun çözülmesini ve mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Diyarbakır Hava Meydan Müdürlüğü yetkilileri uçağın kuyruk kısmında sürtmeden dolayı arıza olduğunu söylediler.  Alınan bilgiye göre, Boing 737 yolcu uçağı 189 yolcu ve mürettebatla Antalya’dan Diyarbakır’a geldi. Ancak iniş sırasında kuyruk ve gövdesini çarpması nedeniyle arıza hasar oluştu. Bu nedenle saat 09:30’da Diyarbakır’dan Antalya’ya yapılması planlanan XQ7113 sefer sayılı SunExpress uçuşu gerçekleştirilemedi.  Havalimanı bildirimlerinde uçuşun iptal edildiği görülüyor. 

SunExpress’in saat 13:30’da bir başka Diyarbakır-Antalya seferi bulunuyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL