Yerel Haberler

Haliliye’de Ramazan dolu dolu geçiyor

Haliliye’de Ramazan dolu dolu geçiyor

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tasavvuf Konserinin ilki gerçekleşti. Okunan ilahilere vatandaşların eşlik ettiği ve çeşitli ikramlarla Ramazan ruhunun yaşatıldığı konser sonrası konuşan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Sizinle hemhal olalım, bir olalım istedim. Haliliye’de 8 bölgede, 8 gecede bu etkinliklerle yanınızda olacağız” dedi.

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Ayı kapsamında hazırlanan etkinliklerin ilki gerçekleşti.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Karşıyaka Mahallesi Göbeklitepe Parkında gerçekleşen etkinliğe Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve eşi Fethiye Canpolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Tasavvuf ekibi tarafından seslendirilen ilahi konseri, vatandaşların büyük beğenisini topladı. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte Ramazan ruhu doyasıya yaşatılırken, vatandaşlara meyan şerbeti, macun ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Vatandaşların ilahilere eşlik ettiği konser sonrası sahneye çıkan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, düzenlenecek etkinlikler ile Haliliyeli vatandaşlara dolu dolu bir Ramazan yaşatılacağını ifade etti. Başkan Canpolat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz her ne kadar Haliliye’ye hizmet etmeye gece gündüz çalışıyorsak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız da tüm ilçelere hizmet etmeye çalışıyor. Biz de buna şahidiz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Tabiki bir sonsuz teşekkürü de siz değerli halkımıza yapmak zorundayız, sizler de bizi her seçimde yalnız bırakmayıp, teveccüh gösterip, bizi bu hizmet makamına getirdiniz. Normal rutin faaliyetlerimizin yanında parklarımız, yollarımız, sularımız, kanalizasyonlarımız, temizliğimiz dahil olmak üzere bir de sosyal faaliyetlerimize devam ediyoruz. Haliliye bizim, Haliliyeliler bizim, buradaki ekip de Haliliye’nin ekibi, Haliliye tasavvuf müziği ekibi. Biz sizinle birlikte hemhal olalım, bir olalım, beraber olalım istedim. Haliliye’de mahalle mahalle gezelim dedik. Ramazan’da 8 bölgede, 8 gecede bu ve buna benzer etkinliklerle yanınızda olacağız. Bir taraftan ilahi esintileri ile birlikte ruhumuzu dinlendirirken, bir taraftan da çocuklarımıza bizim çocukluğumuzun vazgeçilmezi olan gerek meyan şerbeti gerek pamuklu şeker gerekse akide şekeri dahil olmak üzere ve aynı zamanda balonlarla yanlarında ve hizmetinde olacağız. Bu alanı, Göbeklitepe Parkımızı dolduran Haliliye halkına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, “Yine güzel bir parkınız olmuş burada. Haliliye Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ışıklandırmasıyla, zeminiyle, her şeyiyle çok güzel. Biraz önce faaliyetleri izledim, görüyoruz ki başkanımız sadece hizmet etmeyeyim, sosyal yardım da edeyim demiş. Bir yandan garibana ihtiyaç sahibine elini  uzatırken, bir taraftan da hizmetlerini devam ettirmiş. Şimdi Haliliye bölgesindesiniz, bu bölge Mehmet Canpolat başkanımız var. Kendisine bir isim konulmuş. Canpolat’a ‘Canla başla’ diyor. Hakikaten onun canla başla gece gündüz çalıştığını görüyorum, huzurlarınızda ona bir defa daha teşekkür ediyorum. Hepinize selamlarımı, muhabbetlerimi sunuyorum. Ramazanınızı bir defa daha tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okunan dualar ile birlikte Ramazan Ayı etkinliklerinin ilki sona erdi.

RAMAZAN RUHU YAŞATILMAYA DEVAM EDECEK

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla hazırlanan ve Teravih Namazı sonrası başlayacak etkinliklerin program takvimi ise şöyle devam edecek:

06 Nisan Çarşamba- 15 Temmuz Parkı/Devteşti Mahallesi

10 Nisan Pazar- Turgut Özal Parkı/Ulubatlı Mahallesi

13 Nisan Çarşamba- Üzüm Parkı/Ahmet Yesevi Mahallesi

17 Nisan Pazar- Şehit. İ.Halil Yıldırım Parkı/Devteşti Mahallesi

20 Nisan Çarşamba- Hüseyin Peyda Parkı/İmambakır Mahallesi

24 Nisan Pazar- Şehit A.Oktay Günak Parkı/Süleymaniye Mahallesi

28 Nisan Perşembe- Ahmet Yesevi Parkı/Ahmet Yesevi Mahallesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL