Yerel Haberler

Haliliye bünyesindeki 3 kütüphanede öğrencilere imkanlar sunuluyor

Haliliye bünyesindeki 3 kütüphanede öğrencilere imkanlar sunuluyor

Gençlerin geleceği için tüm imkanlarını seferber eden Haliliye Belediyesi, bünyesindeki 3 kütüphanede düzenli olarak yaptığı deneme sınavları gençlerin yanında oluyor. Kendilerini ölçme şansı yakalayan öğrenciler, sunulan imkanlar dolayısıyla Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın gençliğe önem verilmesi yönündeki talimatlarıyla öğrenciler, kendilerine sunulan imkanlarla geleceğe hazırlanıyor.

Belediye bünyesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi, İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi ile Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezinde bulunan kütüphaneler, üniversiteye hazırlanan gençlerin uğrak adresi oluyor. Burada sunulan imkanlarla sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışma fırsatı bulan öğrenciler, soru çözümleriyle eksik konularını tamamlıyor. Yıl boyu kütüphane ve eğitim merkezlerinde üniversite sınavlarına hazırlanan gençler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından periyodik olarak yapılan deneme sınavlarıyla da temellerini oluşturuyor. Alan Yeterlilik Deneme Sınavı (AYT) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile kendilerini ölçme şansı bulan öğrenciler, böylelikle eksik konularını de tamamlama şansı yakalıyor.

Belediye bünyesindeki 3 kütüphanede düzenli olarak yapılan deneme sınavlarıyla üniversite hedeflerine emin adımlarla hazırlandıklarını ifade eden gençler, Haliliye Belediyesi ve Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL