Yerel Haberler

Haliliye Belediyesi hanelere psikososyal destek veriyorR

Haliliye Belediyesi hanelere psikososyal destek veriyorR

Haliliye Belediyesi bünyesindeki uzman psikologlar, yaşanan deprem sonrası yaptıkları hane ziyaretleri ile vatandaşlara psikososyal desteği veriyor.

Haliliye Belediyesi yaşanan deprem sonrası yaraları sarmak için çalışmalarını hummalı bir şekilde devam ettiriyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği deprem sonrası Şanlıurfa’da yaraların sarılması için harekete geçen Haliliye Belediyesi, vatandaşları yalnız bırakmıyor. Depremzede vatandaşların ilk günden bu yana barınma ve gıda desteğini sürdüren birimler, uzman psikologlarıyla da desteğini sürdürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki psikologlar, güvenli bölgelerdeki çadırlarda verdikleri eğitimin ardından, hanelerine geçen vatandaşları bir bir ziyaret ediyor. Depremden psikolojik olarak da etkilenen vatandaşlara, psikososyal destek veren uzmanlar, çocukların ise oyunlarla depremi anlamasını sağlıyor. Deprem anında yapılması gerekenleri de anlatan psikologlar, çocukların depremin etkisini kısa sürede atlatması için aileleri bilinçlendiriyor.

Haliliye Belediyesi bünyesindeki psikologlar tarafından verilen eğitimden faydalanmak isteyen vatandaşların ise “444 22 63”numaralı İletişim Merkezi aracılığıyla talep oluşturabilecekleri kaydedildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL