Yerel Haberler

Haliliye Belediyesi 82 noktada depremzedelerin yanında

Haliliye Belediyesi 82 noktada depremzedelerin yanında

Haliliye Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetindeki depremden etkilenen ilçe sakinleri için 82 ayrı noktada depremzedelerin yanında oldu. 7 binanın deprem dolayısıyla yıkıldığı Haliliye’de, belediye ekipleri bir yandan da riskli ve hasarlı binaların tahliyesini gerçekleştirdi.
Tüm Türkiye’yi derinden sarsan 7,7 şiddetindeki depremden etkilenen Haliliye ilçesinde, belediye depremin ardından kurdukları kriz masasıyla depremzedelerin yanında olmaya başladı. Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tüm iş makineleriyle göçük yaşanan 7 bölgede çalışmalara katılırken, sosyal yardım işleri müdürlüğü de depremzedelerin yanında oldu.

Şanlıurfa’da depremden en çok etkilenen ilçenin 82 ayrı noktasında kumanya, çorba, ekmek, su gibi temel insani malzemeleriyle depremzedelerin yanında olan Haliliye Belediyesi, 24 çalışma esasıyla hizmetlerini devam ettiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ilçenin İpekyol, Şair Şevket, Sultan Fatih, Şair Nabi ve Veysel Karani Mahallelerinde yaşanan göçükle ilgili yürütülen enkaz kaldırma ve arama kurtarma bölgelerini ziyaret etti. Görevli personellerden bilgiler alan Başkan Canpolat, belediyenin tüm araç ve personelleriyle depremin yaralarını bir an önce sarmak için sahada olduklarını kaydetti.

RİSKLİ VE HASARLI BİNALAR MÜHÜRLENİYOR

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü de, depremin hemen ardından ilçe genelinde hasarlı ve riskli yapı tespitine başladı. Hızlı bir şekilde tespiti yapılan binalarda tahliye işlemi gerçekleştiren ekipler, binaları mühürleyerek olası olumsuzlukların önüne geçti.

İLETİŞİM MERKEZİ 24 SAAT GÖREVDE

Haliliye Belediyesinin 4442263 numaralı İletişim Merkezi de, 24 saat boyunca çağrı alıyor. Depremzedelerin taleplerini alarak, anında koordinasyonu sağlayan İletişim Merkezi, diğer kurumlarla da koordineli olarak çalışmalarını yürütüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL