Genel

Fonangels.Com İlk Kitle Fonlama Yatırım Turunu Tamamladı

Fonangels.Com İlk Kitle Fonlama Yatırım Turunu Tamamladı

Fonangels.com’un yayınladığı ve kitle fonlamaya açtığı ilk proje olan Karma Türkiye, kitle fonlama turunu başarı ile tamamladı. SPK lisansını aldıktan sonra çok hızlı proje yayınlaması ile dikkat çeken kitle fonlama platformu Fonangels.com’un ilk projesi Karma Türkiye, hedeflediği fon miktarını aşarak 219 yatırımcının katılımıyla toplamda 1.536.636 TL fon miktarına ulaştı.

Fonangels.Com İlk Kitle Fonlama Yatırım Turunu Tamamladı, İkinci Proje İse Onaylandı. Girişimlere, projelere ve fikirlere sermaye sağlanması amacıyla, küçük büyük fark etmeksizin birçok yatırımcı desteğini bir araya getiren yeni nesil fonlama sistemi olan kitle fonlama platformu Fonangels.com’un kurucusu Yavuz Kuş, ilk yayınladıkları projenin başarıya ulaşmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Yeni nesil bir yatırım enstrümanı olan Fonangels.com, start-upları birer yıldız haline getiriyor ve Türkiye’den uluslararası markaların ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu yolda ilk adımımızı attık. En hızlı proje yayınlamanın yanı sıra, ilk girişimimizin başarı ile kısa sürede kampanyayı tamamlaması, Fonangles.com alt yapısı ve genç dinamik ekibinin ekosistemdeki farkını göstermiş oldu. Bizim amacımız girişimcilerle yatırımcıları ortak bir platformda buluşturabilmekti. İlk projemizle de bunu sağladık. Girişimcilerimizi yeni başarı hikayeleri yazmaları için kitlelerin gücüyle buluşmaya davet ediyoruz.” dedi.

  FONANGELS.COM’UN ÜYE SAYISI HIZLA ARTIYOR

Yavuz Kuş finansmanın tabana yayılmasıyla fon bulma sürecinin hızlandığını belirterek “Girişimciye ihtiyaç duyduğu fonu sağlarken, yatırımcılara da kârlı yatırım imkanları sunduğumuz platformumuzda yeni girişimlerimiz hızla yer almaya devam edecek. Fonangels.com, her türlü üretim ve teknoloji tabanlı projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platform. Şu ana kadar 100’ün üzerinde girişim başvurusu aldık, ön değerlendirmelerin ardından yatırımcılara fırsat yaratacak projeler yayınlamaya devam edeceğiz. Bundan sonraki projelerin de tıpkı kitle fonlamaya çıkan ilk projemiz Karma Türkiye gibi başarıya ulaşacaklarından kuşkumuz yok. Ayrıca her adımda olası gereksinimlerinden yola çıkıyor, geribildirimleri can kulağı ile dinliyor, aksiyon alıyoruz. Yatırımcıların bizi sıkı takip etmelerini, girişimcilerin ise cesur olarak projelerini bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz. Her geçen gün büyüyen, yatırımcılar ve girişimcilerin de katkısıyla güçlenen platformumuz, sizlerin katılımıyla zemini daha da artıracaktır ve başarı hikayelerimiz de aynı oranda artacaktır.” şeklinde konuştu.

Yavuz Kuş açıklamalarında, Fonangles.com platformunun çok kısa sürede 1000 üye sayısının üzerine çıktığını ve üye sayısına oranla yatırımcı olma oranının ise kısa sürede %23 oranında arttığını belirterek “Hızla büyüyen bir platform olarak girişimciliğin ekosistemi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

  FONANGELS & BTM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Fonangels.com ve BTM (Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi) arasında iş birliği protokolü imzalandı. 81 Meslek komitesi ve 400.000’i aşkın üyeden oluşan İstanbul Ticaret Odası’nın iştiraki olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde, girişimcilere ve yatırımcılara hizmet sunmakta. İmzalanan protokol ile BTM bünyesindeki girişimler Fonangles.com tarafından değerlendirilerek kitle fonlamaya açılabilecek. Protokol çerçevesinde ilk fonlamaya açılan proje ise Fonangels.com’un kitle fonlamaya açtığı ikinci proje olan Sugar Technology oldu. İKİNCİ PROJE DE FONANGELS.COM’DA YAYINLANDI

Fonangels.com’un kitle fonlamaya açtığı ikinci proje Sugar Technology de toplanması hedeflenen fon 1.700.000 TL olarak belirlendi. Sugar Technology girişimcilerinden Abdurrahman Türkeri, “Fonangels.com, girişimimizi en rahat şekilde ifade edebileceğimiz ve fonlamaya en hızlı ulaşacağımız, güçlü teknolojik altyapısı ve devlet eli güvencesiyle yatırımcıyı da bizleri de koruyan bir platform. Projemizin burada yer almasından çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

FONANGELS.COM NEDİR?

Girişimcileri ve yatırımcıları buluşturan Fonangels.com, ülkemizde katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek teknolojik ürün ve hizmet üretimini planlayan girişim şirketlerinin ihtiyaç duyduğu fonun toplanması amacıyla oluşturulmuş, online bir platformdur.
Paya Dayalı Kitle Fonlama alanında SPK tarafından listeye alınarak lisansını alan Fonangels.com; teknoloji ve üretim eksenli projelerin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin, kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracılık etmektedir. Girişimciye ihtiyaç duyduğu fonu sağlarken, yatırımcılara da kârlı yatırım imkanları sunar.

  KARMA TÜRKİYE NEDİR?

Karma Türkiye, “radyonun yeni hâli” sloganıyla yeni nesil radyo, podcast ve sesli içerik platformudur. RTÜK’e bağlı yayıncılık lisansına sahip ilk üç dijital radyodan biri olan Karma Türkiye, içeriğinde ülke gündeminde sık sık yer edinen programlar bulundurmaktadır. Yatırım turuyla beraber yayınlayacağı yeni mobil uygulamasıyla radyo, sesli içerik ve podcast ile ilgili önce Türkiye’de, sonra dünyada yeni nesil yayıncılık alanında yeni bir soluk olmayı hedeflemektedir.

  SUGARTECH NEDİR?

Gelişen artırılmış gerçeklik teknolojisiyle, 3D görselleştirme deneyimini kolaylıkla ve profesyonel biçimde kullanıcılarına sunan Sugar ile şirketler, web site ve mobil uygulamalarında, kod yazmadan; 3D ürün konfigürasyonu, renk, kumaş, boyut değişikliğini müşterilerinin deneyimine açabiliyor. Mobilyaların 360 derecelik görüntüleri, anlık olarak kullanıcının tercihine sunuluyor. Eşyaların dokuları yakından görülebiliyor, mekana yakışıp yakışmayacağına karar verilebiliyor, tamamen kullanıcı isteğine göre bir iç mekân tasarımı yapılabiliyor. Sugar Technology, “Her insan kendi evinin hikayesini kendi kurgulamalı!” sloganıyla yatırım turuna çıkıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL