Genel

Fahrettin Koca “Muayenehaneleri Sınırlamaya Yönelik Bir Yönetmelik Yayınlamadık”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, muayenehane hekimlerinin karşı çıktığı yönetmelik hakkında konuştu. Bakan Koca : “Muayenehanelerin kısıtlanması. Biz, muayenehaneleri sınırlamaya yönelik bir yönetmelik yayınlamadık ve öyle bir niyetimiz de yok. Yönetmeliğin..

Fahrettin Koca “Muayenehaneleri Sınırlamaya Yönelik Bir Yönetmelik Yayınlamadık”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, muayenehane hekimlerinin karşı çıktığı yönetmelik hakkında konuştu.

Bakan Koca : “Muayenehanelerin kısıtlanması. Biz, muayenehaneleri sınırlamaya yönelik bir yönetmelik yayınlamadık ve öyle bir niyetimiz de yok. Yönetmeliğin temel amacı muayenehaneleri sınırlamak değil, hasta güvenliğini sağlamak ve özel hastanelerin planlama dışına çıkmasını engellemektir.

Başhemşire Hakkında Suç Duyurusu

Bizim gördüğümüz özel hastanelerin özellikle bu süreçte, kendilerine yönelik planlamayı delmek üzere muayenehaneciliği kullanmalarıdır. Son dönemde muayenehane hastaneleri oluşmaya başladı. Özel hastanelerin yaptığımız planlamayı muayenehane hekimi üzerinden delmelerine izin vermek istemiyoruz. Uygulama hayata geçtiği zaman, belli bölgelerde veya belli branşlarda sıkıntı yaşanması halinde durumu değerlendiririz. Bu süreçte iller bazında eğer bir sorun olursa, zaten takip ediyoruz, eğer gerekli olursa iller bazında birtakım farklılıklar yapılabilir. ‘Hekimleri vakıf üniversite hastanelerine yönlendiriliyor’ deniyor. Muayenehane hekimlerinin vakıf üniversite hastanelerini bu uygulamada kullanmaları söz konusu değildir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL