Genel

EÜTF Hastanesinde Yenilenen KBB Servisi Hizmete Açıldı

EÜTF Hastanesinde Yenilenen KBB Servisi Hizmete Açıldı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalının fiziki ve teknolojik altyapısı baştan sona yenilendi. Yenilenen ve modern cihazlarla donatılan servisin açılışı Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Kirazlı, bölüm akademisyenleri ve bağışçıların katılımıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, “Bağışçılarımızın da desteğiyle servisimizin hem tadilatını gerçekleştirdik, hem de tadilattan önce olmayan bazı alt yapı çalışmalarını tamamladık. Servisimizin ihtiyaçlarını tamamen gidermiş olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EÜTF Hastanesinde birçok birimi yenileyerek son teknoloji cihazlarla donattıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tüm anabilim dallarında sağlık hizmetlerini son teknolojilere göre yeniledik. Verdiğimiz sağlık hizmeti de Sağlık Bakanlığı nezdinde A Plus konumunda. Gerek pandemi sürecinde gerekse yaşadığımız üzücü depremin ardından hastanemiz adeta İzmir’in yüz akı oldu. Hastanemizin bu güzel performansını daha da artırmak istiyoruz. Araştırma üniversitesi etiketine sahip olmamız, kadro açısından Tıp Fakültemizin yararına oldu. Kalite anlamında da tam akreditasyona sahibiz. Hayata geçirdiğimiz 80’in üzerinde öğrenci odaklı uygulamayla ve somut parametrelere dayalı olarak Türkiye’de ilk defa ‘Öğrencilerin Kariyer Gelişimini En Etkin Şekilde Destekleyen Üniversite’   ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldık” dedi.

“Sağlık altyapımızı sürekli güçlendiriyoruz”

KBB Yataklı Servisinin ihtiyaç duyduğu tüm yenilikleri titizlikle gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Budak, “Bugün burada kıymetli bağışçılarımızın sağladığı destek ile birlikte Üniversitemizin sağlık alt yapısının kuvvetlendirilmesine yönelik güçlü bir adımı daha atmış bulunuyoruz. KBB servisimizin tadilatını gerçekleştirdik ve yeni cihazlarla modern bir görünüme kavuşturduk. Gerek bağışçılarımıza gerekse hastane personelimize emekleri için teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar, sadece üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma altyapılarına yapılmış katkılar olarak görülmemelidir. Bölge hastaneleri ve araştırma kurumları için de üniversitemizin öncü araştırma üniversitesi kimliğini de kuvvetlendirmektedir. Bu bilinçle sağlık alanına yapılan her yatırımı, bu anlamda kat edilen her mesafeyi çok kıymetli buluyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana, bölgemizin ve ülkemizin sağlık ihtiyaçlarına karşı ürettiğimiz çözümleri genişletmek ve güçlendirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sağlığın paha biçilemez bir değer olduğunun bilincinde olan ve bu bilinçle hareket eden herkese kendim ve Ege Üniversitesi ailesi adına teşekkür ederim” diye konuştu.

EÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Kirazlı ise, “Servisimizde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarında bizlerden maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak olmak üzere üniversite üst yönetimimize ve değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

   

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL