Genel

Erdoğan’dan asgari ücrette ikinci zam açıklaması

Erdoğan’dan asgari ücrette ikinci zam açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ikinci kez zam yapılıp yapılmayacağına yönelik tartışmalara ilişkin olarak ”Yıl ortasında bakılır, gerekirse işçimizden esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi” için gittiği Belçika’dan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, asgari ücrete ilişkin olarak, “Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” ifadesini kullandı.

Seçim Kanunu değişikliğiyle ilgili muhalefetten gelen eleştirilere yönelik soruyu da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu Seçim Yasası ile ilgili Cumhur İttifakı olarak çalışmalarını bütün samimiyetleriyle ortaya koyduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Barajı belirledik ve bu konuda da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli en ufak bir tereddüt göstermedi. Yine böyle bir uçak seyahatinde barajı açıklamıştık ve yüzde 7 demiştik. Yüzde 7 baraj teklifimizi o zaman Sayın Devlet Bey de aynen kabul edip gerekli ekibine talimat vermişti. Baraj konusu yüzde 7 olarak şu anda ilgili arkadaşlarımızın çalışmalarına girmiş oldu. Zaten üzerinde durulan konu da daha çok bu baraj meselesiydi. Baraj konusunda da ihtilaf falan da olmayınca zaten çalışmaları bitirdik. Arkadaşlarımız da gerek Hayati Bey gerek Feti Bey bu yapılan çalışmayı Meclis’e taşıdılar. Şu anda Meclis’te de Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi. Fazla zaman harcamadan süratle inşallah bu yeni yasayı çıkaracağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL