Yerel Haberler

Engelsiz Kursiyerlerin Hayat Hikâyeleri “Melek” Filmi İle Trt Ekranlarında

Engelsiz Kursiyerlerin Hayat Hikâyeleri “Melek” Filmi İle Trt Ekranlarında

Engelsiz Kursiyerlerin Hayat Hikâyeleri “Melek” Filmi İle Trt Ekranlarında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim ve kurslardan faydalanan kursiyerlerin hayat hikâyelerinin anlatılacağı “Melek” adlı belgesel tadındaki program yarın akşam saat 18.55’te TRT Kurdi ekranlarında yayınlanacak.

Türkiye’nin en büyük ve modern Engelli Koordinasyon Merkezi’ne sahip Şanlıurfa’da engellilere yönelik çeşitli farkındalık projeleri geliştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar ulusal televizyonların ilgisini çekiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün üzerinde önemle durduğu konulardan biri olan engelli bireylerin sosyal hayatın içerisine katılması ve tam uyum sağlanması noktasındaki çalışmalar ve merkezdeki engelsiz kursiyerlerin hayat hikâyeleri TRT Kurdi ekranlarında “Melek” ismi ile yayınlanacak.

Belgesel tadında gerçekleştirilen çekimler sırasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde eğitim gören ve fizik tedavi, spor, kültür, sanat dallarından faydalanan kursiyerlerin hayat hikâyelerinin birinci bölümü 17 Eylül saat 18.55’te ikinci bölümü ise 1 Ekim saat 18.55’te yayınlanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL