Genel

“Dr. Ömer Güven’in Tutuklanmasını Kabul Etmiyoruz!”

“Dr. Ömer Güven’in Tutuklanmasını Kabul Etmiyoruz!”

Tekirdağ Tabip Odası’nın geçmiş dönem başkanı Dr. Ömer Güven, yasal siyasi faaliyetleri sebep gösterilerek tutuklandı. Türk Tabipler Birliği Ömer Güven’in tutuklanmasının kabul edilemez olduğunu belirterek verilen karara tepki gösterdi.

Tekirdağ Tabip Odası’nın geçmiş dönem başkanı Dr. Ömer Güven’ in yasal siyasi faaliyetleri sebep sayılarak tutuklandığı açıklandı. Türk Tabipler Birliği, verilen bu haksız karara karşı sessiz kalmadı.

Türk Tabipler Birliği Ömer Güven ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

Tekirdağ Tabip Odası’nın geçmiş dönem başkanı Dr. Ömer Güven, yasal siyasi faaliyetleri sebep gösterilerek bugün tutuklanmıştır. Bu kararı, ülkemiz, geleceğimiz ve demokrasimiz adına endişeyle karşılamış bulunmaktayız. Siyasi alanı gittikçe daraltan ve muhalif olmayı suç sayan mevcut iktidarın anayasal haklarını kullanan yurttaşlarımızı, meslektaşlarımızı baskı altına almasını kabul etmiyor, uygulanan baskıya ve yaymak istedikleri korkuya teslim olmayacağımızı bir kez daha açıklıyoruz. Bu ülkenin hekimleri olarak hukuksuz bir şekilde tutuklanan Dr. Ömer Güven’in ve baskı gören toplumun tüm kesimlerinin yanında olduğumuzu belirtiriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL