Yerel Haberler

Çökme Yaşanan Yol Büyükşehir Ekiplerince Asfaltlandı

Çökme Yaşanan Yol Büyükşehir Ekiplerince Asfaltlandı

Çökme Yaşanan Yol Büyükşehir Ekiplerince Asfaltlandı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haleplibahçe Caddesinde yıllar önce yeraltına döşenen ve deforme olan su hattından kaynaklı çökmeye anında müdahale etti. Bölgede yürütülen çalışmalarla çökme yaşanan yol onarılarak asfaltlandı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Haleplibahçe Caddesi’nde 25 yıl önce yeraltına döşenen ve kullanıma bağlı olarak deforme olan su hattı yolda çökmeye neden oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül çökmenin yaşandığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Ekiplerden bilgi alan Başkan Beyazgül yolun en kısa sürede tamamlanarak trafiğe açılması konusunda ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Tarihi Balıklıgöl, Şanlıurfa Müzesi, Kızılkoyun Nekropol alanı gibi önemli tarihi ve turistik mekâna ulaşmakta kolaylık sağlayan yol Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ile ŞUSKİ ekiplerince onarıldı.

Su hattını yenileyen ve gerekli tedbirleri alan ŞUSKİ ekiplerinin bakım ve onarım çalışmalarının ardından Fen İşleri ekipleri gerekli işlemleri yaptıktan sonra asfaltlama çalışmalarına başladı.

Gece başlayan asfalt serim çalışmaları sabah saatlerinde tamamlanarak yol araç trafiğine açıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL