Yerel Haberler

Canpolat: Haliliyemize kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyoruz

Canpolat: Haliliyemize kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyoruz

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında düzenlenen toplantı ile Haliliye’deki çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda projeleri değerlendiren Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “İnşallah bu yıl açılıştan açılışa koşacağız” dedi.

Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen toplantı ile Haliliye’deki çalışmalar değerlendirildi.

Vali Salih Ayhan başkanlığında Valilik’te düzenlenen toplantıya Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Kaymakamı Metin Esen’in yanı sıra Haliliye’de bulunan merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Haliliye’de devam eden, planlanan çalışmalar ve muhtarlardan gelen taleplerin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Mehmet Canpolat, şunları kaydetti:

“Geldiğimiz günden itibaren durdurak bilmedik, pandemi de dahil olmak üzere sahadan hiçbir zaman ayrılmadık. Şuana kadar 84 tane köyümüze, mahallemizdeki okulu olan yere oyun grubu dağıtımımız, sıcak asfaltla ilgili merkezde on iki mahalledeki çalışmamız, sathi kaplama ilgili olarak şuana kadar 11 mahalleyi bitirdik. Ama şuan da 0-30, 0-60 ve 0-90 km aralığındaki köylerle ilgili ihaleyi ekaba yükledik. İnşallah böyle mera vasfında olmayan, araziyle ilgili, tapuyla ilgili sıkıntısı olmayan bölgelerdeki tüm köylerimizi sathi kaplama asfalt işlemini yapmış olacağız. Şuana kadar 74 mahallemize stabilize çalışmalarımızı tamamladık. 138 kırsal mahallemiz var, yeni bir konkasör şantiyesi satın aldık, inşallah 20 kadar da kuruluyor. Daha hızlı bir şekilde sahada olacağımızı ifade etmek isterim. Merkez ve kırsal dahil olmak üzere yaklaşık 11 mahallede taziye evi ve camilerin bahçelerini parke kaplamasını yaptık. Kırsalda 22 tane çok amaçlı salonu yani taziye evini hizmete açmış durumdayız. Genel manada merkez ve kırsal dahil olmak üzere 40’a yakın cami, taziye evi ve lojmanda parke onarım çalışmalarımızı sürdürdük. Semt pazarlarımızın açılışlarını yaptık. İnşallah 17 Haziranda da hazırlığımız var. Sancaktar Kompleksinin açılışını yapacağız. Daha sonra Ahmet Yesevi’de açılışımız olacak. 118 dönümlük Millet Bahçesi açılışımız da inşallah bakanlarımızın katılımıyla gerçekleşecek. İnşallah bu yıl ifade ettiğimiz gibi açılıştan açılışa koşacağız. Bir taraftan da yine söz verdiğimiz projeleri yerine getirmek adına inşallah temeller atmış olacağız. Sayın Valimden de Allah razı olsun. Geldiği günden itibaren elini kolunu sıvayarak, işlerin içerisine girdi. Bizler çalışmalarımızda Sayın Valimize yardımcı olmak adına, hep birlikte hareket etme adına, uyum içerisinde devletimizin bütün kademeleri ile birlikte sizlerin, vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olacağımızı ifade eder, saygılar sunarım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL