Genel

Büyükşehir’in Karla Mücadelesi Gece Boyu Devam Etti

Büyükşehir’in Karla Mücadelesi Gece Boyu Devam Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 13 ilçede gece geç saatlere kadar kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açarak vatandaşı kar esaretinden kurtardı. Kar küreme, yol açma, tuzlama ve kumlama çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştiren

ekipler, karla mücadele sınavını başarıyla sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Başkan Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda kar yağışının başladığı andan itibaren ilçelerdeki mesaisini sürdürüyor. Ekipler, bölgede araç filosuna yeni katılan iş makineleri yardımıyla yolları kardan temizleyerek hastası olanların, vatandaşların ve yolda kalan ambulansın güvenli şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarını sağladı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Haliliye ilçesi Göktepe –Derman – Gürpınar güzergâhı, Karaköprü ilçesi Açıksu Yolu Kaşmerdağı güzergâhı, Halfeti ilçesi Yeşilözen – Dutluca – Ozmuş  – Bozok güzergâhı, 14 kilometrelik Siverek ilçesi Karacadağ kayak merkezi güzergâhı, 16 kilometrelik Viranşehir Eyüpnebi güzergâhı, 23 kilometrelik Karaköprü İlhan-Höyüklü-Bahçeli- Düger-Estağfurullah mahalleleri arası, Ceylanpınar ilçesi Saraççeşme Şabana, Aşağı Durmuş, Yukarı Durmuş Alaca grup yolu, Hilvan ilçesine bağlı 25 kilometrelik Ovacık – Yukarı Ekece-Gülaldı- Kocabey-Angaç mahalleleri arasında karla mücadele çalışmalarını tamamladı.

İlçelere bağlı grup yollarında yaptıkları çalışmalarla vatandaşların rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi en ücra köşelere kadar kendi ekip ve ekipmanlarıyla intikal ederek nerede bir vatandaş zor durumdaysa imdadına yetişiyor.

Aniden bastıran kar yağışının ardından kırsal mahallelerde yaşayan ve sağlık durumları iyi olmayan vatandaşları almaya giden ambulansı saplandığı kardan çıkaran ekipler yolda kalan tırlara, araçlara ve hasta yatağında olan vatandaşlara da yolları tek tek açarak ulaştı ve yardım elini uzattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL