Yerel Haberler

Büyükşehir’den Hz. Mevlana’yı Anlamak Ve Kitap Okuma Sevgisi Buluşmaları

Büyükşehir’den Hz. Mevlana’yı Anlamak Ve Kitap Okuma Sevgisi Buluşmaları

Hz. Mevlana’yı Anlamak ve Kitap Okuma Sevgisi buluşmaları kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programda Şair Yazar Sinan Yağmur, öğrencilerle bir araya geldi.

2023 Mevlana Anma Yılı kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hz. Mevlana’yı Anlamak ve Kitap Okuma Sevgisi buluşmaları düzenlendi.

Hz. Mevlana’yı Anlamak ve Kitap Okuma Sevgisi buluşmaları kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programa Şair Yazar Sinan Yağmur katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Kütüphanesinde düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Şair Yazar Sinan Yağmur’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda Yağmur, Hz. Mevlana’nın hayatı ve yaşamından örnekler vererek, Hz Mevlana’nın gönüllere güzellikler kattığını anlattı.

Şair ve Yazar Sinan Yağmur, ‘’2023 yılı Cumhurbaşkanımız tarafından ülkemizde Hz. Mevlana’yı anma yılı ilan edildi.  Belediyeler ve diğer kurumlar gençliğimize Hz. Mevlana’yı daha iyi anlama, sevme ve hayatımızda karşılaştığımız problemlere Mevlanaca çözümler bulma yolunda etkinlikler başladı. Etkinliklerimizin ilki Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemize ait kütüphanelerde programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ederim’’ diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL