Yerel Haberler

Büyükşehir’den Halfeti İlçesine Katı Atık Aktarım İstasyonu

Sıfır atık ve çevre dostu belediye hizmetleriyle çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesine 13 milyon liralık yatırımla Katı Atık Aktarım İstasyonu kazandırıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesinin 30..

Büyükşehir’den Halfeti İlçesine Katı Atık Aktarım İstasyonu

Sıfır atık ve çevre dostu belediye hizmetleriyle çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesine 13 milyon liralık yatırımla Katı Atık Aktarım İstasyonu kazandırıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesinin 30 yıllık sorununa çözüm olacak Katı Atık Aktarım İstasyonunda çalışmalar tamamlandı.

Her ilçeye adil bir hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyonel projeleri arasında yer alan çevre dostu projeler bir bir hayata geçiriliyor.

Halfeti ilçesinin 30 yıllık katı atık problemini çözecek katı atık aktarım istasyonu sayesinde vahşi depolama sonlanacak ve toplanan atıklar, geri dönüşümle sıfır atık sistemine ham madde ve elektrik enerjisi üretimine destek olacak.

Halfeti İlçe Belediyesi tarafından toplanan atıklar transfer istasyonuna getirilecek bunkerler vasıtasıyla 85 metreküp hacimli semitreyler araçlarına nakledilecek ve entegre tesisine taşınacak.

Toplanan atıklar hava, toprak ve su ile teması olmadan aktarım istasyonuna transfer edilecek. Çevre dostu çalışmalarıyla bilinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti İlçesine çevreci bir tesis kazandırılmış oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL