Yerel Haberler

Büyükşehir Yardımlarla Kahramanmaraş Ve Adıyaman’da Yürekleri Isıttı

Büyükşehir Yardımlarla Kahramanmaraş Ve Adıyaman’da Yürekleri Isıttı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 11 ilin etkilendiği iki yıkıcı depremin ardından büyük yıkımın yaşandığı Adıyaman ve Kahramanmaraş’a yardım elini uzatmaya devam ediyor. Enkaz kaldırma, yol açma, konteyner

kent zemin hazırlığı, yakacak odun yardımı gibi yardımlarla afetzedelerin yanında oldu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6’lık depremlerin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Adıyaman ve ilçeleri ile Kahramanmaraş’a yönelik desteklerini sürdürüyor.

Adıyaman’da devam eden enkaz kaldırma çalışmalarında iş makineleri ve kamyonlarla enkaz kaldırma işlemlerine destek veren Büyükşehir Belediyesi Adıyaman’ın bir an önce enkazdan arındırılarak yeniden inşasının hızlanması için çalışıyor.

Adıyaman’ın yüksek kesimlerinde de yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiren ekipler kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara yardımların kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Bölgede kurulacak olan konteyner kentin altyapısı ve zemin çalışmalarını da büyük ölçüde tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri belirlenen sahada kendi araç ve imkânlarıyla alanı hazır hale getiriyor.

Depremin ilk gününden itibaren gerek Şanlıurfa’da yürütülen çalışmalarda gerekse Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki çalışmalara destek veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların yaralarını sarmak için cansiperane bir şekilde yardım ediyor.

Diğer illere nazaran daha soğuk olan Kahramanmaraş’a da odun sevkiyatını aralıksız bir şekilde sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardımda bulunmak isteyen kurumların karşıladığı odunları da bölgedeki vatandaşlara ulaştırıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Şanlıurfa şehrinin soğuk günlerde Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yaşayan vatandaşların içini, gönüllerini ısıttığını ifade eden vatandaşlar Şanlıurfa için dua ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL