Yerel Haberler

Büyükşehir Okullar Bölgesinde Üst Geçit Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükşehir Okullar Bölgesinde Üst Geçit Çalışmalarını Sürdürüyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremlerin ardından ara verilen eğitim öğretimin Şanlıurfa’da 1 Mart itibariyle başlaması bekleniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yaya can güvenliğinin sağlanması amacıyla okullar bölgesinde başlattığı üst geçit çalışmasını sürdürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ilgili ekibe talimat vererek üst geçidin bir an önce bitirilmesini istedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremlerden etkilenen illerde okullara ara verilmesi üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi okulların açılacağı 1 Mart tarihinden önce okullar bölgesi diye bilinen bölgedeki üst geçit çalışmalarını hızlandırdı.

Araç sirkülasyonun çok fazla olduğu Akabe Mahallesi ile Buhara Mahallesi’ni birbirine bağlayan Gaziantep yolundaki okullar bölgesinde çok sayıda öğrenci yolu kullanarak karşıdan karşıya geçmeye çalışırken çeşitli tehlikelerle burun buruna geliyorlardı.

Çalışmalarını hızlandıran ekipler yayaların can güvenliğinin sağlanması, vatandaşların karşıdan karşıya sorunsuz ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla kentin farklı bölgelerde modern üst geçit yapımını sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL