Yerel Haberler

Belediye Bahçesi Yerli Ve Yabancı Misafirlerin Uğrak Yeri Oldu

Belediye Bahçesi Yerli Ve Yabancı Misafirlerin Uğrak Yeri Oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kent merkezinde bulunan belediye eski hizmet binası yıkılarak yerine yeşil alan yapıldı. Şehrin kalbine nefes aldıran belediye bahçesi Şanlıurfa’yı ziyarete

gelen yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri oldu.

Kente nefes aldıran projelerle yeşil alan sayısını her geçen gün artıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, eski hizmet binasının yıkımını gerçekleştirerek alanı yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sundu.

Her gün yüzbinlerce insanın kullandığı Atatürk Bulvarındaki Belediye Bahçesini tamamlayarak Şanlıurfalıların hizmetine sunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yeşil alan sayısını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

“BELEDİYE BAHÇESİNİ KUŞLARIN CIVILTISINA, ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE HEDİYE ETTİK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün Belediye Bahçesini “Kuşların cıvıltısına, çocukların sevincine, yaşlıların dinlenmesine, gençlerin sohbetine hediye ettik”  ifadelerini kullandığı Belediye Bahçesi yemyeşil görüntüsüyle her yaştan vatandaşın beğenisini kazanırken belediye bahçesi içerisinde yapılan dijital sinema salonu ise binlerce vatandaşı ücretsiz olarak sinemayla buluşturdu.

Eski Belediye hizmet binasının yeşil alana dönüştürülmesiyle Millet Hanı görünür hale gelirken şehrin göbeğindeki betonarme yapı da ortadan kaldırılmış oldu. Vatandaşların gönül rahatlığıyla dinlenebileceği, Belediye Bahçesi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin de uğrak mekânı haline geldi.

Çevre illerden Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik alanlarını görmeye gelen vatandaşlar, şehir merkezinde bulunan belediye binasının yıkılarak yeşil alana dönüştürülmesinin ve içerisinde dijital sinema ve belediye kafe gibi sosyal donatı alanlarının olmasının şehri ziyarete gelenler için son derece önemli olduğunu belirterek huzurlu ve ferah bir ortamda çaylarını yudumladıklarını belediye bahçesini şehre kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ettiler.

Kızılay Binası, SUTSO Binası, eski ŞANMED binası Kızılkoyun Nekropolleri, Kale Eteği, Kültür ve Turizm Yolu’nda çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehri Belediyesi Şanlıurfa’nın tarihi güzelliklerini ön plana çıkarmaya devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL