Yerel Haberler

Başkan Canpolat’ın yatırımlarıyla Şanlıurfa’da şampiyonlar yetişiyor

Başkan Canpolat’ın yatırımlarıyla Şanlıurfa’da şampiyonlar yetişiyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın sporcuya yönelik yatırımları ile müsabakalara hazırlanan Milli Sporcu Abdulsamet Ocakoğlu, başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye ve Avrupa Şampiyon olan, Dünya Şampiyonasında 5’incilik alan Ocakoğlu’nun hedefi ise Olimpiyat Şampiyonu olmak.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın gençliğe ve spora yatırımları ile Şanlıurfalı gençler Türkiye’nin gururu oluyor.

Başkan Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla çalışmalarını yürüten Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı Spor Birimi ile yetişen gençler, başarıdan başarıya koşuyor. Düzenlenen birçok şampiyonada yer alan ve başarılı performanslarıyla göz dolduran Haliliye Belediyespor Kulübü bünyesinde yetişen sporcular, kazandıkları kupa ve madalyalar ile Türk Bayrağını birçok ülkede dalgalandırıyor.

Belediye bünyesindeki spor salonlarında çeşitli branşlarda eğitim alan gençler bu başarılarıyla göz doldururken, bilek güreşi dalında ilerleyen 20 yaşındaki Abdulsamet Ocakoğlu takdir topluyor.

Haliliye Belediyesi bünyesindeki merkezlerde yer alan spor salonlarında çalışmalarını yürüten Milli Sporcu Ocakoğlu, katıldığı birçok müsabakadan dereceyle ayrılıyor. Başkan Mehmet Canpolat’ın vermiş olduğu destekle sırasıyla Türkiye Şampiyonu, Avrupa Şampiyonu olan Sporcu Ocakoğlu, 56 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonasında 5’inci oldu. Aldığı destekle çalışmalara sıkı bir şekilde devam etiğini ifade eden Ocakoğlu, hedefinin ise 2024’de Paris Olimpiyatlarında Şampiyon olarak dönmek olduğunu söyledi.

Haliliye Belediyespor bünyesindeki genç sporcu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bilek güreşi branşında Milli Sporcuyum. 2016 yılında başladım bilek güreşine, 6 yıldır bu sporu yapıyorum. İlk müsabakamda Türkiye 2’ncisi, sonra Türkiye Şampiyonu oldum. Ardından 2022’de gem engellilerde hem de normallerde Türkiye Şampiyonluğu elde ettim. Hemen ardından Romanya’da Avrupa Şampiyonasına katıldım ve orada Avrupa Şampiyonu oldum. Ve son olarak 56 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonasında Dünya 5’incisi oldum.”

Spora ve sporcuya destek veren Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini ileten Abdulsamet Ocakoğlu, “İnşallah seneye antrenmanlarımı artıracağım ve Şanlıurfa’nın tek olimpik sporcusu olarak 2024’de Paris Olimpiyatlarında Olimpiyat Şampiyonu olarak tekrar ülkeme geri döneceğim. Bu yolda desteklerini esirgemeyen Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a teşekkür ederim. Burada Başkanımız Mehmet Canpolat’ın gençliğe, spora yatırımları devam ediyor. Biz de burada antrenmanlarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz. İnşallah Olimpiyat Şampiyonu olarak bayrağımızı dalgalandıracağız” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL