Genel

Başkan Beyazgül, ‘’Tüm Ekiplerimizle Anında Müdahele Ettik’’

Başkan Beyazgül, ‘’Tüm Ekiplerimizle Anında Müdahele Ettik’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde su taşkını nedeniyle kısa süreliğine kapanan yolları iş makinalarıyla açtı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tüm ekiplerin seferber olduğu su taşkınlarına anında müdahale ederek kısa süreliğine kapanan yolları yeniden trafiğe açtıklarını söyledi.

Metrekareye 100 kilogram yağışın düştüğü Şanlıurfa’da yüksek kesimlerden akan su ile birlikte tıkanan rögarlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi.

Yağışın ilk başladığı andan itibaren İtfaiye, ŞUSKİ ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, sahada tıkanan rögarları açmak için emek verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sahada yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yağmur suyu nedeniyle tıkanan rögarlar için devreye iş makinaları girdi. Akçakale yolu üzerinde yapılan çalışmalarla birlikte kısa süreliğine kapanan yol suyun tahliye edilmesiyle birlikte yeniden trafiğe açıldı.

Kapanan yolları kısa bir süre içerisinde temizleyerek yeniden trafiğe açtıklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ŞUSKİ, İtfaiye ve Fen İşleri Daire Başkanlığımızdaki personellerimiz büyük bir özveri ile sahada görev yaparak kısa süreliğine kapanan yolları hemen açtılar. Derelerden gelen sular bu yollarda toplanmıştı. Bütün ekiplerimiz yolu açarak suyu tahliye ettiler. Yağmur berekete, rahmete dönüşmesini Allah bize nasip etsin. Şanlıurfa böyle yağış almamıştı. İnşallah bu rahmet ekinlerimiz için faydalı olur’’ şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaların ardından Başkan Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Alo 153 çağrı merkezine giderek buradan yapılan çalışmaları inceledi. Merkeze gelen çağrılara cevap veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kendisine iletilen çağrıları ilgili birimlere iletti.

Şanlıurfa genelinde etkili olan yağış nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi alo 153 çağrı merkezine gelen ihbarlar, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, İtfaiye ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerine iletiliyor.  teyakkuz halinde olan ekipler gelen ihbarları anında değerlendirerek en kısa sürede belirtilen adreslere gidip sorunu anında çözüme kavuşturuyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL