Genel

Başkan Beyazgül, “Şehitlerimizin Emanetini Korumalı, Bağımsızlığımızı Ebediyete Taşımalıyız”

Başkan Beyazgül, “Şehitlerimizin Emanetini Korumalı, Bağımsızlığımızı Ebediyete Taşımalıyız”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Beyazgül “ Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanet ettiği

vatanı en iyi şekilde korumalı ve bağımsızlığımızı ebediyete taşımalıyız.” Dedi.

Başkan Beyazgül, ” Çanakkale Zaferi, milletimizin yeniden dirilişinin ve küllerinden doğuşunun müjdecisi, göğsünü zalimin zulmüne karşı siper etmiş bir milletin diriliş ruhudur. Bundan tam 108 sene önce Çanakkale’de verilen topyekûn mücadelede ecdadımız, milletimizin zor günde nasıl bir ve beraber olduğunu göstermiş, şehit kanlarıyla sulanan toprağımıza düşmanın ayak basmasına izin vermemiştir.

Düşman askerlerinin topuna tüfeğine karşı iman gücü ile verilmiş bir mücadelenin eşine az rastlanır bir mücadele olduğu aşikârdır. Biz de ülkemiz, milletimiz için Çanakkale Zaferi’nde ortaya koyduğumuz ruh ve iradeyle çalışıyor, her türlü zorluğu birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşabileceğimize olan inançla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize, gazilerimize şükran borcumuzu ödemek, vatanımızı ve bayrağımızı her koşulda müdafaa etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız. Büyük bir kahramanlıkla, cesaretle yazılan şanlı tarihimize sahip çıkacak, Çanakkale ruhunu canlı ve diri tutmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL