Yerel Haberler

Başkan Beyazgül, ‘’Hilvan’da Birçok Projemizi Tamamladık’’

Başkan Beyazgül, ‘’Hilvan’da Birçok Projemizi Tamamladık’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan İlçesinde muhtarlarla buluşma toplantısına katılarak ilçede yapımı tamamlanan Kadın Destek Merkezi, Gençlik Merkezi, Kütüphane ve çevre yolunun açılışını yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Şanlıurfa Gurup Başkanvekili Faruk Bayuk ile AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir, ile birlikte Muhtarlar toplantısına katıldı.

Hilvan merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verildi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE HİZMET EDİYORUZ’’

Hilvan’da her zaman muhtarların yanında olduklarını ve onların talepleri doğrultusunda hizmetler yapıldığını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Bugüne kadar projeler ürettik. Gayret ettik ve çalıştık. Kendi makinalarımızı aldık. Kendi ekip ve ekipmanlarımızla hizmet verdik. Kırsal alanlara hizmet vermek için 13 ilçede 13 ekip kurduk. Bugüne kadar hiç boş durmadık. GES uygulamasını başlatıp ve bu GES uygulamasını suya bağlarsak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en ileri belediyesi olacaktır’’ diye konuştu.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ise ‘’İlçemizde yapılan çalışmalara hep birlikte karar veriyoruz. Yapılan çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir ise Yapılan çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile birlikte Hilvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Sütpak ile Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Başkan Beyazgül, oda başkanlarıyla bir ayara gelerek onlarla istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yaptırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Beyazgül ve beraberindekiler açılışın ardından kütüphaneyi gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’EĞİTİME TAM DESTEK’’

Eğitime yönelik yatırımların devam ettiğinin altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’İlçe Belediye başkanı ve meclis üyeleriyle bir ekip olarak çalışıyoruz. Uzun süredir Hilvan ilçemizin bir kütüphane ihtiyacı vardı ve bu ihtiyacı karşılamak için kütüphane yaparak öğrencilerimizin hizmetine açtık. Şanlıurfa merkez ve ilçelerimizde faaliyetlerimiz devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi güçlü bir belediyedir ve bu güçlü belediye Şanlıurfa merkez ve Hilvan’a var gücüyle hizmet etmeye devam edecektir’’ dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve beraberindekiler Hilvan Kent Parkında incelemelerde bulunarak Hilvan Kadın Destek Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Yapılan açılışın ardından Başkan Beyazgül, kadın destek merkezini gezerek kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerlerle sohbet eden Başkan Beyazgül, çocuklarla yakından ilgilendi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’KADIN DESTEK MERKEZİ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’’

Kadınlara yönelik tüm ilçelerde destek merkezleri oluşturduklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Hilvan ilçemizdeki bayan kardeşlerimiz için kadın destek merkezini oluşturarak onların hizmetine açtık. Buradaki hizmet bizi ayrı şekilde mutlu ediyor. Merkezde mesleki eğitim, Kur-an kursları, okuma yazma kursları, el sanatları ve birçok branşta eğitim kurslarımız bulunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül daha sonra spor eğitiminden sanat eğitimine kadar birçok farklı branşlarda eğitim kurslarının düzenlendiği Hilvan Gençlik Merkezinin açılışını yaptı.

Yapılan açılışın ardından Başkan Beyazgül ve beraberindekiler gençlik merkezini gezerek kursiyerle bir araya geldi. Başkan Beyazgül, kursiyerlerin hazırladığı mini konser dinletisine de katılarak gençleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’GENÇLİĞE YATIRIMLAR DEVAM EDECEK’’

Gençliğe yapılan yatırımların çok önemli olduğunu ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Gençlerimizin iyi bir eğitim alabilmeleri adına ilçelerimizde gençlik merkezleri kuruyoruz. Hilvan ilçemizde de gençlerimiz için merkez kurduk ve gençlerimiz bu merkezlerden faydalanıyor. Gençlerimiz burada geleceğe hazırlanıyor. Gençlerimizin geleceği ve eğitimleri için ne yapsak azdır ve ilçemizde gençlerimize yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur’’ diye konuştu.

Başkan Beyazgül ile Başkan Bayık daha sonra ilçede yapımı tamamlanan Hilvan Mezbaha’sında incelemelerde bulundu. 400 metrekare alan üzerine kurulan modern mezbaha içerisinde kesim alanları, küçükbaş ve büyükbaş hayvan bekleme alanları, hayvan rampaları, hayvan padokları, sakatat odaları, personel giyinme ve soyunma odaları ve soğuk hava depoları yer alıyor.

Aynı anda birden fazla büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesilmesine olanak sağlayan modern ekipmanlarla donatılan Hilvan mezbahası en kısa zamanda açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HİLVAN’A MODERN MEZBAHA’’

Hilvan ilçesine modern mezbaha kazandırdıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Hijyenik ortamda kurban kesiminin yapılması ve vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla Hilvan ilçemizde mezbaha tesisimizi tamamladık. Mezbaha’mızın açılışını en kısa sürede yapacağız. Hijyenik ortamda kesimler yapılacak ve buradan dağıtımları yapılacak’’ dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU TAMAMLANDI’’

Katı Atık Aktarma istasyonunda da incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül, ‘’Katı Atık Aktarma istasyonumuz tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmalarda sona gelindi. Hilvan ilçemiz için büyük bir ihtiyaçtı ve bu ihtiyacın giderilmesi için tesisi yaptık. Modern bir Katı Atık Aktarma istasyonu bu istasyonumuz Hilvan ilçemize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Başkan Beyazgül ile Başkan Bayık daha sonra Hilvan ilçesinde yapımı tamamlanan Hayvan Rehabilitasyon merkezinde incelemelerde bulundu.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ TAMAMLANDI’’

Başkan Beyazgül, ‘’Hayvan Barınakları günümüzün ihtiyaçları arasında yer alıyor. Hilvan İlçe Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık ile birlikte bereketli çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her ilçede hayvan barınağının kurulması arzu ettiğimiz çalışmalar arasındadır’’ şeklinde konuştu.

Başkan Beyazgül ve Başkan Bayık, daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme ve çevre düzenleme çalışması yapılan Hayvan Pazarında incelemelerde bulundu.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HAYVAN PAZARINDA YENİLEME ÇALIŞMASI TAMAMLANDI’’

Hilvan İlçesinin önemli bir ihtiyacı olan Hayvan Pazarında yenileme çalışması yaparak hizmete sunduklarını anlatan Başkan Beyazgül, ‘’İlçemizin önemli bir ihtiyacını gidermiş olduk. Burası önceden var olan bir Hayvan Pazarıydı. Burada iyileştirme çalışması yaptık. Günümüzün ihtiyaçlarına uygun hale getirdik’’ diye konuştu.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’ÇEVRE YOLU İLE HİLVAN RAHAT BİR NEFES ALACAK’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Gurup Başkanvekili Faruk Bayuk, AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir ile birlikte yapımı tamamlanan Hilvan Çevre yolunun açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Beyazgül, ‘’Hilvan ilçemizde yapımı tamamlanan çevre yolunu vatandaşlarımızın hizmetine açtık. İlçemizin can damarı olan yollarda Bypass yapıyoruz. Hilvan ilçemiz için bu çevre yolu çok önemliydi. Hilvan merkezi, Siverek yoluna bağlayan bir yoldur. Sürücülerimiz kısa sürede ulaşımlarını sağlayacaktır. Bu yol üzerinde 2 tane kamulaştırılması gereken bina vardı ve bu binaları kamulaştırarak yolumuzu yaptık. Çevre yolunun açılması ile birlikte Hilvan ilçemiz rahat bir nefes alacaktır.

Vatandaşlar ise yolun açılmasında dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL