Yerel Haberler

Başkan Beyazgül, “Doğayı Korursak Doğa Tüm İçtenliğiyle İnsanlığa Gülümseyecektir”

Başkan Beyazgül, “Doğayı Korursak Doğa Tüm İçtenliğiyle İnsanlığa Gülümseyecektir”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül temiz bir çevreye dikkat çekmek amacıyla Karaköprü Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Dünya Temizlik Günü” etkinliğine katılarak Mesire alanında katılımcılar

gönüllülerle birlikte doğaya atılan atıkları topladı. Başkan Beyazgül kimsenin doğayı kirletmeye hakkı yok dedi.

Türkiye’de eş zamanlı olarak büyük bir çevre temizliği hareketi gerçekleştirildi. Şanlıurfa’da bu yıl da etkinliğin adresi Karaköprü mesire alanı oldu. Karaköprü Belediyesi ev sahipliğinde 40 STK temsilcisinin katılımıyla mesire alanına atılan pet şişe, izmarit, poşet gibi doğada uzun yıllar kalan ve çevreye ciddi zararları olan atıklar toplandı.

İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek amacıyla Dünya Temizlik Gününde 81 il genelinde atık farkındalığı yaratmak için doğaya atılan atıklar toplandı.

‘Atıksız Bir Dünya’ ilkesi ile her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Gününde gerçekleştiren ‘Let’s Do It!’ Hareketi Çöp kirliliğini yenmek ve farkındalık oluşturmak adına gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL, İNSAN DOĞAYA BAKACAK, DOĞA İNSANA BAKACAK”

Kimsenin doğayı kirletmeye ve yere bir çöp bile atmaya hakkının olmadığını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “ Dünya Temizlik Gününde verilecek en güzel mesaj,  kimsenin yere çöp atma hakkının olmadığı ve çevreyi kirletmemek gerektiğidir. Bunu hem kendimiz hem de gelecek nesillere öğretmemiz lazım diye düşünüyorum. Çevremizi kirletmeyelim, yerden bir şey toplamak zorunda kalmayalım. Doğa bir canlı ve bugün dünyada şunu görüyoruz. İklim değişikliği, küresel ısınma, yangınlar Görülüyor. Bir başkası temizlesin diye bir şeyi yere atma hakkını kendimizde bulmamamız gerekir. İnsan doğaya bakacak ve doğa tüm berraklığı ve temizliğiyle insanlığa gülümseyecektir. Bugün burada bir mesaj vermek için bir araya gelen ve buna öncülük eden Karaköprü Belediyemizi tebrik ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

BAYDİLLİ, “TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN HEP BİRLİKTE EL ELE”

Gelecek nesillere temiz dünya ve güzel bir gelecek bırakmakla sorumlu olduklarının altını çizen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli “Temiz bir dünya için hep birlikte el ele diyerek bu etkinliğimize katılım gösteren milletvekilimize, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çok değerli sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.” Dedi.

CEVHERİ, “TEMİZ ŞEHİR, TEMİZ TOPLUM, TEMİZ ÇEVRE”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise İnancımızın gereği olarak temiz şehir, temiz toplum ve temiz çevre oluşturmamız gerekiyor. Bütün katılımcılara ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL